kupno-ramy-do-lozka

Dla komfortu naszego snu, bardzo dużą rolę odgrywa rama do łóżka, z jakiej korzystamy. Ich szeroki wybór dostępny na rynku sprawi, że w łatwy sposób odnajdziemy będącą idealnym dopełnieniem naszego wnętrza. Dodatkowo, odpowiednio dobrana, w znaczący sposób wpłynie na żywotność materaca, z którego korzystamy. 

Ramy drewniane do łóżka

Jednymi z najpopularniejszych łóżek są zdecydowanie te drewniane. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że pasują do większości wnętrz. Ważny jest jednak rodzaj materiału, który wybierzemy, ponieważ najtrwalsze są modele wykonane z mahoniu i dębu. Wśród mniej wytrzymałych, lecz jednocześnie tańszych, gatunków znajdują się jesion czy brzoza. Wiele produktów uzyskuje się z drewnopochodnych laminatów, które powstają ze sklejonych za pomocą żywicy włókien. Często znajdziemy też ramy z płyt pilśniowych, tworzonych poprzez formowanie rozwłóknionej tkanki drzewnej przy użyciu wysokich temperatur. Ich jakość, w dużej mierze zależy od grubości, gęstości, a także  jakości materiału i z których zostały wyprodukowane, dlatego szukając łóżka warto jest zwracać uwagę na jego parametry techniczne. 

Jakie łóżko kupić?

Osoby, miłujące się w stylistyce retro bez wątpienia wybiorą ramę wykonaną z kutego metalu. Dobrze nada się do mniejszych pomieszczeń, ponieważ nie przytłoczy wnętrza, szczególnie jeśli zdecydujemy się na tą z ażurową konstrukcją. Wielu fanów mają również tapicerowane łóżka kontynentalne. Należą one do jednych z wyższych, posiadają stabilną powierzchnię do leżenia, dzięki czemu świetnie sprawdzą się przy różnych schorzeniach. Za sprawą swoich gabarytów wydają się bardzo okazałe i najlepiej prezentują się w dużych sypialniach. Wśród nich znajduje się chociażby  Łóżko Kontynentalne Oryginal. Na jego drewnianej ramie umieszczono trzy niezależne materaca, gwarantujące komfortowo przespaną noc. Dodatkowo, do jego pokrycia możemy wybrać jedną z 18 tkanin, dlatego  łatwością dopasujemy je do naszego wnętrza. Nie zapominajmy o modelach plastikowych, wykorzystywanych przede wszystkich w produktach stworzonych z myślą o dzieciach. Często nadaje im się różne kształty, jak na przykład samochodu, aby zachęcić najmłodszych do spania samodzielnie. 

Rama do łóżka – dlaczego jest istotna?

Rama spełnia zadania estetyczne, jednak jej wybór jest kluczowy nie tylko z tego powodu. Dobrze jest szukać produktów, które pozwolą nam na położenie  swobodnie materaca, ponieważ w sytuacji, kiedy będziemy próbowali go “upchać” możemy zniszczyć wnętrze zakupionego przez nas modelu. Ważne jest także, aby nie wystawał ponad łóżko – wiąże się to z naszym bezpieczeństwem w trakcie korzystania z niego. Istotną kwestią jest, aby w trakcie snu, całe ciało znajdowało się na stabilnym podłożu, ponieważ jeśli któraś z jego partii będzie znajdować się poza, po pewnym czasie wpłynie to na nasze samopoczucie, powodując dolegliwości bólowe oraz pogarszając  kondycję naszego kręgosłupa.

To jaką ramę wybierzemy, może znacząco wpłynąć na jakość naszego snu. Pamiętajmy, aby nie kierować się tylko przesłankami wizualnymi, lecz także brać pod uwagę kwestie techniczne.