ochrona-materaca-jak-dziala-pokrowiec

Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.


Pokrowiec na materac odgrywa bardzo ważną funkcję. Przede wszystkim chroni go przed różnego rodzaju zabrudzeniami czy też osadzaniem się bakterii oraz kurzu. Jak wybrać odpowiedni? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

Pokrowiec z probiotykiem

Nowoczesnym rozwiązaniem, stosowanym w wielu pokrowcach, jest umieszczanie w nich probiotyków, czyli przyjaznych ciału bakterii. Znajdują się one w niemalże niewidocznych kapsułkach, a ich pozytywne właściwości aktywują się pod wpływem tarcia. Temperatura ciała sprawia, że bakterie probiotyczne w bardzo szybkim tempie się mnożą. Fantastycznie wchłaniają wilgoć, dzięki czemu, unikniemy powstawanie brzydkich zapachów. Wspaniale sprawdzają się dla alergików, a także osób, które borykają się z chorobami układu oddechowego, ponieważ uniemożliwiają rozwój wszelkich grzybów i roztoczy. Przykładem jest chociażby pokrowiec Velvet, w którym znajduje się materac Hilding Pasodoble. Dzięki technologii Purotex, zawarte w nim probiotyki, uwalniają się stopniowo, za sprawą mikrokapsułek, które powoli pękają, podczas korzystania z niego. Dodatkowo jest bardzo miękki w dotyku i z łatwością można go wyczyścić.

Materac, a higiena

Ważnym zadaniem pokrowca jest pomoc w utrzymaniu higieny materaca. Musi on zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza, które uniemożliwia rozwój wielu bakterii, a także zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Bardzo istotne jest, aby móc go zdejmować, na szczęście obecnie rzadko, który model nie daje nam takiej możliwości. Przy wyborze warto jest zwrócić uwagę, na zalecaną temperaturę prania. Konieczne jest, aby woda, w której będziemy czyścić pokrowiec miała przynajmniej 60 stopni, ponieważ wtedy ginie najwięcej drobnoustrojów. Fantastycznym przykładem jest pokrowiec Hybrid, w którym umieszczony został model Hilding Melody. Jest idealnym rozwiązaniem dla alergików i osób, przywiązujących szczególnie dużą wagę do higieny. Domieszka stretchu dodatkowo sprawia, że jest odporny na mechacenie.

Jak wybrać pokrowiec?

Czym w takim razie kierować się przy wyborze? Jak wcześniej wspominaliśmy, zakupiony model musi być ściągalny, szczególnie ważne jest to w przypadku dzieci, które często w łóżku jedzą i bawią się, przez co materac jest narażony na zabrudzenia. Janpol Fini jest skierowany właśnie dla najmłodszych. Został umieszczony w pokrowcu Puroactive, bogatym w probiotyki i przystosowanym do regularnego czyszczenia. Innym koniecznym warunkiem jest, to  aby powłoka posiadała szereg właściwości antyalergicznych, a to w dużej mierze jest związane z materiałem, z jakiego jest wykonany. Pod uwagę, dobrze jest wziąć Materasso Natur Biogreen z pokrowcem Lyocell 3D, wyprodukowanym z tworzyw naturalnego pochodzenia – jego najważniejszym składnikiem jest celuloza drzewna.  Dodatkowo zawiera specjalistyczne taśmy 3D,  które poprawiają wentylację.

Zazwyczaj, kupując materac, do wyboru mamy 2 lub 3 rodzaje pokrowców, w których może zostać on umieszczony. Warto jest zwracać uwagę na ich właściwości, które bez wątpienia poprawią komfort naszego snu.

 

Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.