materace-nawierzchniowe-dla-kogo-sa-polecane

Spanie na kanapie lub rozkładanej sofie, a także złym materacu może nie należeć do najwygodniejszych sposobów wypoczynku. Jednak często jest to rozwiązanie konieczne, którego nie sposób uniknąć. Czy na pewno? Idealnym pomysłem na taką sytuację jest zakup odpowiedniego materaca nawierzchniowego, który może pomóc poprawić komfort wypoczynku.

Czym jest materac nawierzchniowy?

Jego inna nazwa, która jest równie często spotykana to topmaterac. Wskazuje ona na fakt, że pełni on rolę wykończenia, jest ostatnią warstwą materaca. Opisać go można jako cienką nakładkę, będącą uzupełnieniem powierzchni, na której śpimy. Materac nawierzchniowy nie może natomiast pełnić rolę samodzielnego elementu łóżka, ponieważ będzie niezbyt wygodny i nie pozwoli nam na wartościowy sen.

Zalety materaca nawierzchniowego  

Materac nawierzchniowy posiada wiele zalet. Przed wszystkim pozwala zachować czystość materaca, stanowiąc barierę ochronną przed plamami, kurzem oraz zabrudzeniami. Może być wykorzystywany zarówno na sofie jak i rozkładanej kanapie w sytuacji, kiedy nocują u nas goście i potrzebujemy dodatkowego miejsca do spania o nienagannym komforcie. Topmaterac jest zdecydowanie tańszy niż nowy materac, a odczuwalnie poprawia jakość snu, doskonale podpierając kręgosłup. Ponadto łatwo się go przechowuje – matę można zwinąć w rulon i ułożyć w niewielkiej szafce. Przeznaczony jest dla wszystkich użytkowników, nawet dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa i alergie.

Jakie są rodzaje topmateracy?

Na rynku można obecnie spotkać trzy rodzaje materaców nawierzchniowych, które są podzielone ze względu na materiał, z którego są wykonane. Pierwszy ich rodzaj to materace piankowe, przykładem takiego produktu o wysokiej jakości jest Hilding Tenor. Stworzony z pianki wysokoelastycznej, posiada także funkcję chłodzenia dzięki zastosowaniu pianki FloFom. Drugim rodzajem są topmaterace lateksowe, wykonane z elastycznego lateksu. Właśnie ze względu na lateksowy wkład są one niezwykle higieniczne, ten rodzaj wypełnienia zapobiega również rozwojowi grzybów, bakterii i roztoczy. Odznacza się także odpowiednią wentylacją, przez co użytkownik unika przegrzewania się podłoża, na którym śpi. Przykładem jest Materasso Top Lateks. Rodzajem, na który także warto zwrócić uwagę jest nakładka na materac z matą kokosową w wypełnieniu. Mata ta pozwala na utwardzenie zbyt miękkiego podłoża do spania, a także dba o prawidłową higienę, dzięki świetnemu absorbowaniu wilgoci.

Materace nawierzchniowe są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy szukają wygody na sofach i kanapach oraz chcą nadać nowe życie swojemu materacowi, z którego dotąd korzystali. Można także dopasować dzięki nim swoje łóżko do zmieniających się preferencji dotyczących twardości podłoża do spania. Ponadto topmaterac pozwala uzyskać wygodę i komfort dla niespodziewanych gości.