materac-dla-osoby-starszej-jaki-kupic

Odpowiedni materac jest szczególnie ważny w przypadku osób starszych, które często borykają się z różnymi schorzeniami. Dobrze dobrany model, może przynieść ulgę w dolegliwościach bólowych, odciążając kręgosłup oraz stawy.

Na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu?

Osoby starsze są szczególnie narażone na różnego rodzaju problemy z kręgosłupem, dlatego też znacznie mocniej będą odczuwały skutki źle dobranego materaca. Bardzo istotna będzie tutaj twardość zapewniająca komfortowy sen, dobrana zarówno do wagi, lecz także do osobistych preferencji. Dobrze jest zwrócić uwagę na wysokość danego produktu, aby zapewniał łatwe wchodzenie na łóżko i schodzenie. Powinniśmy rozważyć zakup modelu wypełnionego pianką termoelastyczną, z tego względu, że zapewnia on optymalne podparcie dla całej powierzchni ciała, lecz jednocześnie dopasowuje się, pod wpływem nacisku, do jego kształtu wypełniając krzywizny anatomiczne i dając miły efekt otulenia, który może świetnie sprawdzić się wśród osób mających problemy z krążeniem, przez które szybciej marzną.

Materac ortopedyczny

Seniorzy kupując materac powinni wziąć pod uwagę modele ortopedyczne. Nawet jeśli nie borykają się oni z żadnymi, szczególnie uciążliwymi chorobami kręgosłupa, produkty te, bez wątpienia, będą gwarancją najwyższego komfortu snu. Zapewniają one najlepsze podparcie, odciążając przy tym mięśnie, stawy oraz plecy, dzięki czemu niemal całkowicie pozbędziemy się problemu dyskomfortu. W przypadku wielu schorzeń dobrze jest skonsultować się ze specjalistą, który pomoże nam w doborze. Szczególną uwagę na zakup materaca należy zwrócić w przypadku osób, które z różnych powodów muszą spędzać dużo czasu w łóżku. Tutaj warto jest postawić na opcję z właściwościami przeciwodleżynowymi, który zapobiegnie powstawaniu martwicy tkanek.

Idealny materac dla seniora

Tak jak wcześniej wspominaliśmy, materac powinien być dobrany, według indywidualnych preferencji każdego seniora. Jednak szczególną uwagę warto jest zwrócić na model Hilding Melody. Jego wkład został wyprofilowany w siedem stref twardości, dzięki czemu dopasowuje się do każdej partii ciała, gwarantując indywidualne podparcie. Dużą rolę odgrywa  warstwa lateksu o wysokiej gęstości, za sprawą której świetnie sprawdzi się dla osób o podwyższonej wadze, a także dla borykających się z problemami z kręgosłupem. Antyalergiczne właściwości dają wysoki komfort korzystania z niego seniorom, z nadwrażliwością na kurz i roztocza oraz chorobami płuc. Innowacyjnym rozwiązaniem jest także Hilding Conga, zapewniający wsparcie całego ciała. Posiada on dwie wysokoelastyczne pianki o różnej twardości: Visco oraz FloFom o działaniu termoregulacyjnym. Rozgrzewające właściwości pianki Visco będą idealnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z problemami z krążeniem. Natomiast wkład z pianki FloFom doskonale sprawdzi się podczas upalnych, letnich dni.

Odpowiednio dobrany materac może znacząco wpłynąć na samopoczucie osoby starszej i jej kondycje fizyczną. Warto jest wziąć pod uwagę wiele aspektów, takich jak waga, stan zdrowia czy osobiste preferencje naszego seniora.