Materac dla dziecka

Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.


Pierwszy rok w nowym miejscu zawsze wiąże się z ogromnymi emocjami. Pierwszoklasistą można być w podstawówce, w szkole średniej, a nawet na studiach – każde z tych miejsc to zupełnie nowy etap, na którym każdemu zależy, aby dobrze wypaść. Ważnym krokiem często są zakupy nowych przyborów, zeszytów i laptopa, czy też komputera stacjonarnego. Ale czy wiesz, że podczas nich warto zwrócić uwagę również na materac? To właśnie ten element wyposażenia ma ogromny wpływ na produktywność w ciągu dnia!

Sen a samopoczucie i produktywność – jak się łączą?

Sen to – jak wiadomo – jedna z podstawowych potrzeb biologicznych. Człowiek nie jest w stanie funkcjonować bez niego prawidłowo – szczególnie wtedy, gdy każdego dnia czeka na niego tak dużo wyzwań. Zbyt krótki nocny wypoczynek lub jego brak może mieć bardzo poważne konsekwencje. Wśród nich wymienia się zmniejszoną koncentrację i produktywność, rozdrażnienie oraz brak cierpliwości. Pierwszoklasiści na każdym etapie nauki muszą mieć otwartą głowę, gotową do przyjmowania kolejnych dawek wiedzy. Wybór odpowiedniego materaca jest więc kluczowy, ponieważ to właśnie on ma za zadanie podpierać zmęczone plecy oraz przyczyniać się do szybszej regeneracji mózgu.

Czym kierować się przy wyborze materaca?

Od czego więc rozpocząć poszukiwania podłoża idealnego? W pierwszej kolejności warto zmniejszyć ilość możliwości na podstawie kilku parametrów. Jednym z ważniejszych jest oczywiście waga – to ona warunkuje dobór odpowiedniej twardości. Jak jednak wiadomo, dzieci i młodzież intensywnie się rozwijają, a co za tym idzie – ich masa ciała się zwiększa. Z tego też powodu dobrą opcją jest wybór modelu dwustronnego o zróżnicowanych twardościach, który pozwoli na zmianę komfortu snu bez konieczności zakupu nowego materaca. Równie ważnym parametrem są wymiary podłoża – jeśli miejsca w pokoju jest wystarczająco, warto zdecydować się na zakup nieco szerszej propozycji, której za kilka lat nie będzie trzeba wymieniać. Nie bez znaczenia pozostają oczywiście osobiste preferencje przyszłego użytkownika – w końcu to wygoda jest najważniejsza.

Najlepsze modele dla pierwszoklasistów

Każdy wiek rządzi się swoimi prawami, a pierwszoklasista pierwszoklasiście nierówny. Oto nasze propozycje dla każdej grupy wiekowej:

  • Doskonałą propozycją dla dziecka będzie model Janpol Hebe. Jest to propozycja dwustronna, zbudowana na bazie pianek wysokiej jakości – doskonale podpiera zmęczony kręgosłup, a jednocześnie dopasowuje się do ciała.
  • Modelem, który doskonale sprawdzi się w sypialni nastolatka jest Hilding Rock&Roll stworzony z dwóch profilowanych, wysokoelastycznych pianek. Dzięki takiemu wypełnieniu wyrób jest higieniczny i trwały, a ponadto daje użytkownikowi możliwość wyboru jednej spośród dwóch twardości.
  • Studenci to osoby, które często pragną się dobrze wyspać w krótkim czasie. Model Hilding Fandango przyczyni się do szybkiej regeneracji mięśni i stawów, a wstawanie rano przestanie być koszmarem.

Wybór odpowiedniego podłoża do snu jest szalenie istotny – szczególnie dla osób, które bardzo dużo czasu spędzają w pozycji siedzącej oraz nadal się rozwijają. Prawidłowa regeneracja mięśni i stawów, a także mózgu, jest kluczowa dla efektywnej nauki i dobrego samopoczucia.

 

Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.