jak zasnąć domowymi metodami?

Niestety problemy z zasypianiem to coraz częstszy problem w dzisiejszych czasach. Nie zawsze jednak od razu musimy wdrażać farmakoterapię, czasem wystarczy wprowadzić kilka “rytuałów” przed położeniem się do łóżka, a także zadbać o swój komfort. Dlatego dzisiaj domowe sposoby na szybkie zaśnięcie!

Domowe wsparcie w zasypianiu

Domowe metody walki z bezsennością wbrew pozorom nie wymagają od nas wiele wysiłku, jednak warto jest aby weszły one do codziennej rutyny. Zacznijmy od technik relaksacyjnych, które wiążą się między innymi z uspokojeniem oddechu, jak na przykład nabieranie powoli powietrza nosem i wydmuchiwania go ustami. Sprawdzić może się tutaj  joga – istnieją specjalnie zestawy ćwiczeń, które mają pomóc w przygotowaniu się do snu. Relaksująco działa też spokojna muzyka czy dźwięki przyrody. Inną kwestią są zioła i rośliny: zarówno herbaty z nich wykonane, jak i ekstrakty zapachowe. Kubek melisy działa wyciszająco i może pomóc na dolegliwości żołądkowe, które nierzadko są przyczyną kłopotów z zaśnięciem. Pomocnym będzie też napar z kozłka lekarskiego. Osoby, które nie lubią pić ziół powinny zastanowić się nad lawendą. Woreczki z suszonymi, aromatycznymi liśćmi warto jest rozwiesić w pokoju – zapach działa bardzo kojąco na nasze zmysły. Warto też postawić na gorącą kąpiel z dodatkiem ulubionych soli zapachowych lub rozgrzewający prysznic. Wbrew pozorom używki wcale nie pomagają nam zasnąć – wręcz przeciwnie, często odpowiadają za liczne problemy ze snem.

Zadbaj o swoje otoczenie

Nie bez znaczenia jest również otoczenie, w jakim śpimy. Przede wszystkim wyeliminujmy elektronikę – ekran smartfona, telewizor czy nawet dioda od ładowarki wytwarzają światło niebieskie, które pobudza z mózg do działania i odpowiada za problemy z zasypianiem. Inną kwestią, jest jakość powietrza. Tutaj pomocny okaże się nawilżacz powietrza, lecz też warto, aby w naszym otoczeniu znalazły się rośliny, które nie tylko dbają o nasze lepsze dotlenienie, ale też poprawiają względy wizualne pokoju i sprawiają, że lepiej się w nim czujemy. Na etapie jeszcze urządzania sypialni zwróćmy uwagę na kolory, w jakich jest ona utrzymana. Najlepiej jest stawiać tutaj na stonowane, spokojne barwy, działające uspokajająco. Dobrze nadadzą się też wszystkie pastelowe odcienie, zamiast tych mocnych i wyrazistych. Nie zapominajmy o meblach: ograniczmy się do niezbędnego minimum, tak samo jak w przypadku gadżetów, na których może osiadać kurz. Ważną rolę, pełni też wygodne łóżko, stanowiące centralny punkt każdej sypialni!

Dobry materac – kluczem do szybkiego zaśnięcia

Wygodne łóżko związane jest z dobrze dobranym materacem. Dzięki niemu łatwiej będzie nam znaleźć dobrą pozycję do zasypiania, nie pojawią się uprzykrzające dolegliwości bólowe oraz reakcje alergiczne, na przykład katar czy też kaszel. Materac każdy powinien dobierać indywidualnie, jednak według nas w wielu przypadkach świetnie sprawdzi się Seally Stellar.  Stanowi on połączenie sprężyn kieszeniowych, które reagują indywidualnie na nacisk z nowoczesnymi, wytrzymałymi piankami. Jest to rozwiązanie w sam raz dla osób cięższych. Dla tych, którzy szukają bardziej miękkich wyrobów nada się Koła Laguna Thermo z pianką termoelastyczną, która pod wpływem temperatury przystosowuje się do naszego kształtu ciała, pomagając odprężyć się spięty mięśniom i przyjemnie otula, przez co zasypianie staje się prawdziwą przyjemnością!

Istnieje wiele metod, które mogą pomóc nam w zasypianiu. Pamiętajmy, jak istotny jest nasz komfort, który przekłada się bezpośrednio na jakość wypoczynku.