Alergia - wybór materaca

Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.


Katar, kaszel, łzawienie oczu – często niepożądane reakcje alergiczne są w stanie w skuteczny sposób utrudnić nam spokojne przespanie całej nocy. Jednak z pomocą przychodzi nam szereg materacy hipoalergicznych. Jak wybrać najlepszy? Podpowiadamy!

Alergia, a materac

Dobrze dobrany materac stanowi klucz do komfortowego przespania całej nocy. Na myśli mamy tutaj zarówno kwestie związane z twardością, odpowiednim wypełnieniem, lecz także właściwościami antyalergicznymi, którymi właśnie dzisiaj się zajmiemy. Niestety nasze łóżko często stanowi świetne miejsce do osadzania i rozwoju wszelkiego rodzaju bakterii, jakie mogą powodować niepożądane reakcje organizmu, a nawet prowadzić do rozwoju chorób układu oddechowego.  Dlaczego się tak dzieje? Powodem jest między innymi temperatura a także obecność wilgoci, którą materac absorbuje z naszego ciała oraz otoczenia. Osiadający kurz, sierść, bakterie, roztocza czy też rozwijające się wewnątrz grzyby i pleśnie powodują między innymi katar, kaszel, łzawienie oraz pieczenie oczu. Często doskwiera nam również drapanie gardła oraz pojawiająca się w nim nieprzyjemna wydzielinę. Na szczęście jednak nie musimy się już dłużej męczyć, ponieważ w walce z problemem pomoże nam dobrze dobrany materac hipoalergiczny.

Hipoalergiczny materac 

Na co koniecznie musimy zwracać uwagę wybierając materac dla alergika? Tutaj  istotną rolę pełni wypełnienie. Zakłada się, że dla osób zmagających się z nadwrażliwością na grzyby i bakterie najlepiej sprawdzą się modele piankowe. Jest tak ze względu na strukturę wkładu, jaka uniemożliwia przenikanie do wnętrza łóżka wszelkiego rodzaju niepożądanych gości i zapewnia świetną cyrkulację powietrza. Szczególnie polecane są produkty z blatem lateksu, z tego względu, że zapobiega on chociażby osadzaniu się kurzu czy rozwojowi roztoczy. Dodatkowo kanaliki, w jakie został wyposażony gwarantują dobrą wentylację. Koniecznie podkreślmy, że we wskazanej sytuacji zrezygnować powinniśmy z materacy sprężynowych, gdzie często gromadzi się kurz, martwy naskórek czy pleśń. Kolejną istotną kwestią jest pokrowiec – ten przede wszystkim powinien być ściągalny oraz dawać nam możliwość prania w możliwie jak najwyższej temperaturze.

Najlepszy materac dla alergika

Jakie modele hipoalergiczne sprawdzą się szczególnie dobrze? Pod uwagę powinniśmy koniecznie wziąć Koło Dual Talalay. Posiada on aż dwie warstwy lateksu, dzięki czemu uzyskano różne twardości. Oznacza to, że zdecydowanie łatwiej jest dopasować go do naszych aktualnych potrzeb, przez co gwarantuje nam nie tylko bezpieczny, wolny od reakcji alergicznych sen, lecz również bardzo komfortowy. Dodatkowe zabezpieczenie wkładu stanowi specjalny, wewnętrzny pokrowiec. Rozważyć warto też model Janpol Julia.  Wyposażony został w dwie wysokiej jakości pianki: termoelastyczną i wysokoelastyczną, za sprawą czego w parze z miłym efektem otulenia idzie komfortowe podparcie całego ciała. Dodatkowo wypełnienie odporne jest na bakterie, roztocza oraz wszelkiego rodzaju drobnoustroje chorobotwórcze, dlatego bez wątpienia będzie to świetny wybór.

Komfortowy, nieprzerwany sen konieczny jest, aby rano wstać z dużą ilością energii. Dlatego właśnie warto jest postawić na materace hipoalergiczne – w końcu po co się męczyć z utrudniającymi wypoczynek objawami alergii!

 

Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.