Jak wybrać idealny materac Fit.4.Sleep

W dzisiejszych czasach coraz więcej mówi się o tym, jak ważny jest zdrowy i spokojny sen. Nic dziwnego – gwarantuje on prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia, a także zapewnia regenerację naszego ciała zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Zdrowy sen charakteryzuje się wysoką jakością oraz odpowiednią długością. Jednak na kwestie te wpływa kilka czynników, w tym odpowiednio skomponowane łóżko. Jego najważniejszym elementem jest materac do spania. A co warto wiedzieć o dostępnych produktach oraz na czym polega ich wybór?

Czym wyróżnia się materac Fit.4.Sleep?

Sklepy stacjonarne i internetowe oferują wiele różnych podłoży do spania. Tak duży wybór wielu z nas przeraża, gdyż nie zawsze wiemy, na co zwrócić tak naprawdę uwagę. Jak się okazuje, sprawa wyboru materaca nie musi być trudna – wystarczy tylko zapoznać się ze znanymi markami dostępnymi na rynku oraz poznać ich unikalne właściwości. Wśród nich znajdziemy https://hilding.pl/, a także Fit.4.Sleep. A czym one się wyróżniają? Oto trzy najważniejsze kwestie, o których każdy z nas powinien wiedzieć!

Unikalne wypełnienie

W ofercie znajdziemy dwa typy materacy Fit.4.Sleep. Pierwszy z nich uwzględnia wypełnienie piankowe. Charakteryzuje się ono wysoką sprężystością, wytrzymałością oraz odpornością na odkształcenia. Nie ma co ukrywać – zapewni stabilne podparcie dla kręgosłupa. Drugim typem jest natomiast wypełnienie sprężynowe. Cechuje się ono niezależną pracą każdej sprężyny wewnątrz wypełnienia, przez co produkt odznacza się wysoką elastycznością punktową.

Dwie twardości

Modele dostępne od Fit.4.Sleep wyróżniają się także dwiema różnymi twardościami. Może to być połączenie H2/H3 lub H3/H4. Niezależnie od tego – obie strony odznaczają się materiałem o różnych właściwościach, dzięki czemu jesteśmy w stanie niemalże idealnie dopasować materac do aktualnej wagi. Jest to niezwykle ważne u osób odchudzających się lub u dzieci, które szybko rosną.

Właściwości antyalergiczne

Wszystkie materiały zastosowane w produkcji tych materacy są bezpieczne dla zdrowia. Co więcej, można je obrócić nie tylko w celu zmiany twardości, ale także zwiększenia wentylacji i trwałości produktu. Warto również zaznaczyć, że wkład posiada specjalne profilowanie i nacięcia, które zapewniają optymalną wentylację. W ten sposób we wnętrzu tych produktów nie gromadzą się szkodliwe bakterie czy wilgoć.

Jak wybrać dobry materac do spania?

Decydując się na dobry materac do spania, warto uwzględnić trzy podstawowe kwestie. Pierwszą z nich jest rodzaj wypełnienia. Na rynku znajdziemy popularne modele piankowe, których właściwości zależą przede wszystkim od rodzaju pianki. Drugim typem są materace sprężynowe. Umieszczono w nich nowoczesne sprężyny kieszeniowe, dzięki czemu zapewniają wysoką elastyczność punktową oraz redukcję drgań. Ważnym czynnikiem jest także stopień twardości. Przy jego wyborze uwzględnia się głównie wagę, przez co obecnie materace można podzielić na:

 • H1, czyli materac miękki, dla osób ważących mniej niż 60 kg,
 • H2, czyli materac średnio twardy, dla osób ważących 60-80 kg,
 • H3, czyli materac twardy, dla osób ważących 80-100 kg,
 • H4, czyli materac bardzo twardy, dla osób ważących powyżej 100 kg.

Należy jednak pamiętać, że twardość zależy również od naszych indywidualnych preferencji. Ostatnią kwestią jest rozmiar. Wybierając odpowiednio szeroki materac, mamy gwarancję miejsca do wypoczynku. Tak naprawdę nie ma górnej granicy, natomiast dolną dzieli się z uwagi na ilość użytkowników. Singlom dedykuje się modele o szerokości przynajmniej 80×200 cm lub 90×200 cm. Dla par natomiast najmniejszy rozmiar to 140×200 cm. Pamiętajmy także, że wybór szerokości materaca zależy od metrażu naszej sypialni.

W jakie akcesoria sypialniane powinno być jeszcze wyposażone łóżko?

W ofercie Senna Materace dostępne są nie tylko dobre materace Fit.4.Sleep, ale także inne akcesoria sypialniane. Jak się okazuje, na nie również warto zwrócić uwagę, gdyż w mniejszy bądź większy sposób oddziałują na jakość wypoczynku. A czym warto się zainteresować?

Poduszka

Oprócz materaca, w naszym łóżku powinna znajdować się dobra poduszka. Jest ona niezwykle ważna, gdyż gwarantuje prawidłowe wsparcie dla górnych partii ciała. Obejmują one głowę, barki oraz kręgosłup w odcinku szyjnym. Poprzez właściwą stabilizację, możemy uniknąć porannych bólów głowy czy sztywności karku. Wybór dobrej poduszki opiera się przede wszystkim na dopasowaniu do osobistych preferencji:

 • rodzaju wypełnienia oraz kształtu,
 • wysokość,
 • stopnia twardości.

Kołdra

Wielu z nas nie wyobraża sobie komfortowego łóżka bez kołdry. Nic dziwnego – gwarantuje ona przyjemne wrażenie otulenia. Jednak jej główną rolą jest zapewnienie użytkownikowi komfortu termicznego. Oznacza to, że latem zapobiega przegrzewaniu, a zimą wychładzaniu organizmu. Decydując się na wysokiej jakości kołdrę, warto uwzględnić trzy podstawowe kryteria. Zalicza się do nich:

 • rodzaj wypełnienia,
 • gramatura wypełnienia,
 • rozmiar.

Pościel, prześcieradło i ochraniacz na materac

Materac, poduszka i kołdra – trzy elementy wyposażenia łóżka, na które najczęściej zwracamy uwagę. Niestety, często zapominamy o tym, że warto także postawić na inne akcesoria sypialniane. Jak się okazuje, komfort naszego snu podnosi także:

 • pościel – gwarantuje higieniczne warunki do wypoczywania,
 • prześcieradło – odpowiada za higieniczne warunki oraz chroni materac,
 • ochraniacz na materac – zapobiega zabrudzeniom, zanieczyszczenia czy zawilgoceniu materaca.

Komfortowa sypialnia składa się przede wszystkim z odpowiednio dopasowanego do nas łóżka. Warto zatem już dziś zadbać o wysokiej jakości materac, a także inne akcesoria sypialniane. W ten sposób mamy gwarancję zdrowego wypoczynku!