Szukasz idealnego podłoża do spania dla alergika? Postaw na materace naturalne Hilding!

Alergia to nadmierna reakcja organizmu na substancję, która jest postrzegana jako intruz, mimo iż nie jest ona szkodliwa. Tego typu substancje nazywane są alergenami. Za przyczyny uczulenia uznaje się przede wszystkim kontakt z alergenem. Za najpowszechniejsze objawy uznaje się tutaj kichanie i swędzenie nosa, świszczący oddech czy łzawiące oczy. Alergia może mieć wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie, a także negatywnie oddziaływać na sen. Na szczęście można temu zapobiec m.in. poprzez wyrażenie swojego łóżka w wysokiej jakości materac do spania. A czym powinien się wyróżniać?

Czym powinien wyróżniać się materac dla alergika?

Nie ma co ukrywać – coraz więcej osób zmaga się z alergią. Właśnie dlatego warto już dziś zainwestować w dobre podłoże do spania, które wyróżnia się właściwościami antyalergicznymi. Oznacza to, że dany produkt powinien zostać wyprodukowany z materiałów bezpiecznych dla zdrowia, czyli niezawierających w sobie szkodliwych substancji, które mogłyby wywołać alergię. Ważna jest tutaj także optymalna wentylacja. Modele dostępne w sklepie internetowym Senna Materace wyróżniają się przede wszystkim wkładem ze specjalnymi profilowanymi i nacięciami. Dzięki nim wewnątrz np. modeli od Hilding Anders, nie gromadzi się wilgoć oraz bakterie. Zwróćmy także uwagę na specjalne wypełnienie, takie jak:

 • pianka lateksowa, która oprócz wysokiej szarości i wytrzymałości gwarantuje właściwości antyalergiczne,
 • mata kokosowa, która doskonale przepuszcza powietrze i chroni materac przed rozwojem roztoczy.

Nie zapominajmy także o pokrowcu! Każdy alergik musi zwrócić uwagę na to, czy posiada on zamek. Gwarantuje on możliwość ściągnięcia i wyprania pokrowca, a tym samym pozwala na pozbycie się kurzu czy innych alergenów.

Jak wybrać dobry materac dla alergika?

Decydując się na wysokiej jakości materac dla alergika, warto przejrzeć różne oferty ze sklepu internetowego Senna Materace. Znajdziemy tam wiele różnych modeli, jednak przy ich wyborze należy uwzględnić kilka najważniejszych czynników. Obejmują one:

 • aktualny stan zdrowia, gdyż materace dostępne w ofercie mogą zapewnić antyalergiczne środowisko do wypoczynku oraz właściwe wspierające kręgosłup w czasie snu,
 • wiek użytkownika, gdyż w ofercie znajdują się zarówno materace dla dorosłych, jak i młodzieży czy dzieci,
 • rodzaj wypełnienia, gdyż dostępne są modele piankowe, sprężynowe oraz hybrydowe,
 • stopień twardości, gdyż wyróżniamy na rynku materace miękkie, średnio twarde, twarde oraz bardzo twarde, których wybór zależy od wagi użytkownika oraz indywidualnych preferencji,
 • rozmiar, gdyż zależy on od ilości osób użytkujących materac, a także metrażu sypialni.

Od niedawna na rynku znajdziemy wyjątkowy materac naturalny Hilding, który odznacza się unikalnymi właściwościami. A co warto o nich wiedzieć?

Dlaczego warto zwrócić uwagę na materac naturalny Hilding?

Materace naturalne to innowacyjne produkty, które zostały zbudowane na bazie materiałów pochodzenia naturalnego. Warto tutaj zaznaczyć, że dzięki nim podłoże staje się biodegradowalne, a w czasie produkcji nie są wydzielane żadne szkodliwe substancje. W ten sposób dodatkowo można zadbać o środowisko. A dlaczego alergicy powinni się nimi zainteresować? Jak się okazuje, gwarantują one właściwości antybakteryjne oraz antyalergiczne. Wyróżniają się one zastosowaniem:

 • oleju sojowego – używa się go zamiast chemicznych związków, dzięki czemu wypełnienie staje się niezwykle przyjazne dla alergików oraz osób z wrażliwą skórą,
 • oleju rycynowego – jest on przyjazny dla środowiska, a użyty w materacu, odpowiada za właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze,
 • lnu – jest on wykorzystywany w pokrowcu, dzięki czemu pozwala na absorbowanie wilgoci z ciała użytkowania, zapewnia zachowanie najwyższego poziomu higieny oraz odpowiada za właściwości antyalergiczne.

O czym jeszcze powinien pamiętać alergik przy komponowaniu łóżka?

Komfortowe łóżko dla alergika to nie tylko wysokiej jakości materac, który możemy znaleźć na https://hilding.pl/. Jednak nie jest to jedyny element wyposażenia wpływający na jakość naszego wypoczynku oraz odpowiadający za higieniczne warunki do snu. Oto trzy najważniejsze pozycje, o których każdy z nas powinien pamiętać!

Po pierwsze – poduszka

Poduszka – podobnie jak materac, odpowiada za właściwe wsparcie ciała. Ogranicza się ona jednak do górnych partii ciała, do których zalicza się głowa, barki oraz kręgosłup w odcinku szyjnym. Tutaj najlepiej zainwestować w modele syntetyczne, które skutecznie wstrzymują rozmnażanie się różnego rodzaju bakterii, grzybów oraz roztoczy w naszej pościeli. Decydując się na dobrą poduszkę, warto uwzględnić także takie czynniki, jak:

 • wysokość,
 • stopień twardości,
 • rozmiar,
 • preferowana pozycja do spania,
 • kształt.

Po drugie – kołdra

Kołdra odpowiada za komfort termiczny, a także przyjemne wrażenie otulania. Podobnie jak w przypadku poduszki, zaleca się tutaj modele syntetyczne, które wyróżniają się higienicznością oraz antyalergiczność. Oprócz rodzaju wypełnienia, przy wyborze dobrej kołdry do spania należy przede wszystkim gramatura. Zasadniczo stwierdza się, iż im większa gramatura, tym cieplejsza jest kołdra. Oznacza to, że będzie ona lepsza w chłodne wieczory oraz zimowe noce. Natomiast kołdra odznaczająca się niższą gramaturą jest idealną opcją na lato. Ostatnią kwestią jest rozmiar. Podobnie jak w przypadku materacy, kołdra ma 200 cm długości. Szerokość zależy głównie od tego, jaki materac posiadamy. Szacuje się, że powinna być ona o 20-40 cm szersza od podłoża do spania.

Po trzecie – pościel

Pościel na co dzień ma kontakt z naszą skórą i drogami oddechowymi. Warto zatem zwrócić na nią uwagę, gdyż osadzają się na niej alergeny – zarówno pyłki z powietrza, jak i kurz czy roztocza. Spośród licznych wariantów, dla alergika najlepiej sprawdzi się:

 • pościel bawełniana – ten naturalny materiał pozwala skórze swobodnie oddychać w czasie snu, a także jest delikatna w dotyku i bezpieczna dla skóry wrażliwej,
 • pościel lniana – znana jest ze swoich hipoalergicznych właściwości, dzięki czemu nie powoduje żadnych reakcji antyalergicznych czy podrażnień,
 • pościel z mikrofibry – wykonana jest z syntetycznych materiałów, które hamują rozwój alergenów oraz bakterii.

Decydując się na pościel, pamiętajmy, że musi być ona rozmiarem idealnie dopasowana zarówno do poduszki, jak i kołdry.

Alergia może być dokuczliwa, jednak istnieje wiele sposobów, aby się uchronić przed jej objawami! Jednym z nich jest odpowiednio skomponowane łóżko, które obejmuje antyalergiczny materac oraz akcesoria sypialniane.