Jak dbać o dziecięcy materacyk?

Nasze dzieci dużą część dnia spędzają w swoim łóżeczku, dlatego właśnie, bardzo ważne jest, aby zadbać o warunki, które w nim panują. Tutaj istotną rolę odgrywa porządny dziecięcy materacyk. Co musimy o nim wiedzieć?

Dziecięcy materacyk: jak wybrać najlepszy?

Dziecięcy materacyk odgrywa szczególnie istotną rolę: w końcu nasze maluchy większość doby spędzają właśnie na spaniu. Dlatego, bardzo istotne jest, żeby rzeczywiście zagwarantować im jak najlepsze warunki w łóżeczku. Przede wszystkim, koniecznie powinniśmy pamiętać, że materacyk, tak jak i w przypadku dorosłych nie może być ani za twardy, żeby nie powodował dyskomfortu i ucisku na malutki kręgosłup, lecz również nie może być za miękki: grozi to nie tylko wykształcaniu się wad postawy, lecz też problemów z oddychaniem, które mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie życia naszego maluszka. Zasadniczo, lepiej na początku jest kupić model nieco twardszy, ponieważ wszyscy dobrze wiemy, że dzieci rzeczywiście szybko rosną, a co za tym idzie zmieniają się ich potrzeby w kwestii podparcia. Drugą, bardzo ważna kwestią, zwłaszcza jeśli chodzi o utrzymanie wysokiego poziomu higieny, jest pokrowiec. Tutaj warto jest wybierać taki, który daje nam możliwość prania, w jak najwyższej temperaturze, dzięki czemu skutecznie pozbędziemy się wszelkich bakterii. Dobrze też, jeśli powłoka jest wodoodporna, ponieważ dobrze wiemy, że naszym maluchom zdarzają się różne wpadki, dlatego pokrowiec powinien chronić wypełnienie. Będąc już przy temacie wypełnienia: tutaj nie ma co się długo zastanawiać, dla niemowląt, lecz również starszych dzieci zaleca się modele piankowe

Higiena w dziecięcym łóżeczku

Bardzo istotne jest, żeby zadbać o wysoki poziom higieny w łóżeczku dziecka. Dlaczego? Przede wszystkim, aby zminimalizować ilość szkodliwych drobnoustrojów, które mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie naszych pociech i powodować alergie – te często dają o sobie znać nawet po wielu latach. Oczywiście dbałość o czystość ma także duże znaczenie jeśli chodzi o żywotność całego produktu. Jak więc to robić? Przede wszystkim pranie pokrowca: czyścimy go nie tylko, gdy się zabrudzi, lecz warto jest regularnie odświeżyć całą powłokę, aby chociażby pozbyć się z jej powierzchni osiadającego kurzu. Jak jeszcze, domowymi sposobami możemy odświeżyć materac? Tutaj stosować można chociażby czyszczenie parą (świetnie sprawdzają się nowoczesne żelazka), a do wybawienia nieprzyjemnych zapachów można posłużyć się sodą oczyszczoną. Ważne jest też, zwłaszcza latem, regularne wietrzenie materaca

Materac dla malucha: znajdź najlepszy

Jaki materac dla malucha nada się najlepiej? Tutaj bez wątpienia perfekcyjnie nadaje się Hilding Safety Smyk, wyposażony w charakterystyczne zakrzywione rogi, które mają zapobiegać obijaniu się dziecka o szczebelki łóżeczka, a także dzięki nim można korzystać z materaca podobnie jak np. z przewijaka, dlatego fantastycznie sprawdzi się między innymi w podróży. Dobrą opcją może okazać się też Hilding Dobranocka. Dlaczego? To chociażby świetne podparcie ciała, które gwarantuje pianka FlexiFoam. Dodatkowo ważną rolę odgrywa porządna wentylacja. Strzałem w dziesiątkę będzie również Materasso Baby Comfort. Dlaczego? Opracowany został na bazie pianki wysokoelastycznej, która jest bardzo przewiewna i sprężysta. Do tego też produkt umieszczono w wysokiej jakości pokrowcu Algua z naturalnymi dodatkami.

Zadbaj o prawidłowy rozwój swojego dziecka! Jesteśmy przekonani, że wybierzesz odpowiedni model: pamiętaj tylko, żeby troszczyć się również o higienę.