5 zalet materaców nawierzchniowych dla zdrowia i komfortu

Nie można ukryć, że materac nawierzchniowy to przydatny element w naszej sypialni. Stosowanie go na pewno wyjdzie nam na dobre. Dzięki niemu nastąpi poprawa jakości naszego snu oraz ogólnej wygody. Dowiedz się, jakie jeszcze zalety dla zdrowia i komfortu ma używanie modelu nawierzchniowego! 

Wsparcie kręgosłupa

Główny powód, dla który tak wiele osób decyduje się na zainwestowanie w materac nawierzchniowy, to zapewnienie dodatkowego wsparcia dla kręgosłupa. Modele nawierzchniowe dają nam szansę na to, aby indywidualnie dopasować podłoże snu. Jest to niezwykle ważne dla kręgosłupa, jako że dzięki temu możemy zapewnić mu prawidłowe i zdrowe podparcie. Korzystając z takiego produktu, pozbędziemy się dyskomfortu lub bólu, który mogliśmy wcześniej odczuwać. 

Poprawa higieny snu

Materac nawierzchniowy to strzał w dziesiątkę dla tych, którym zależy na wysokim poziomie higieny. Model stanowi bowiem dodatkową barierę, która chroni główny materac przed zanieczyszczeniami i zabrudzeniami. Wiele materaców nawierzchniowych wyróżnia się ponadto właściwościami antyalergicznymi i antybakteryjnymi, dzięki czemu gwarantuje zdrowy i spokojny sen również dla alergików. 

Dopasowanie twardości

Kupując materac nawierzchniowy, możemy sami zadecydować o jego stopniu twardości. Będzie to kluczowe dla tych osób, dla których główny materac nie jest odpowiednio dopasowany. Dzięki modelowi nawierzchniowemu, możemy wedle preferencji sprawić, aby powierzchnia snu była bardziej miękka lub bardziej twarda. W ten sposób stworzymy komfortowe i dopasowane podłoże. 

Podwyższenie wysokości 

Materace nawierzchniowe różnią się między sobą wysokością. Nie można jednak ukryć, że w każdym przypadku dodadzą parę dodatkowych centymetrów do głównego modelu. Dzięki temu wstawanie z łóżka może stać się łatwiejsze. Powinny szczególnie pomyśleć o tym osoby starsze, dla których podniesienie się może stanowić problem. 

Przedłużenie żywotności 

Materac nawierzchniowy to też idealny sposób na to, aby cieszyć się głównym modelem i wysokim komfortem na dłużej. Dodatkowa warstwa sprawia, że materac zużywa się znacznie wolniej, a do tego jest bardziej odporny na powstanie niewygodnych wgnieceń. Nie ma wątpliwości, że dla tego efektu warto zainwestować w model nawierzchniowy. Jaki produkt sprawdzi się najlepiej? Ciekawe i jakościowe modele to zdecydowanie artykuły takie jak Hilding Bass, Hilding Alt czy też Hilding Tenor

Inwestując w materac nawierzchniowy, możemy doświadczyć wielu różnych korzyści. Po pierwsze, model ten zapewni dodatkowe wsparcie dla naszego kręgosłupa. Znacząco poprawi higienę snu, a także przedłuży żywotność głównego materaca. Dzięki niemu możemy też dostosować twardość powierzchni oraz zwiększyć jej wysokość.