Wpływ snu na Twoją cerę

Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.


Sen ma znaczący wpływ na wiele aspektów naszego zdrowia, w tym na naszą skórę. Podczas snu organizm regeneruje się i naprawia uszkodzenia, które powstały w ciągu dnia, a także usuwa toksyny. Wpływ snu na skórę może być pozytywny lub negatywny, w zależności od jakości i długości snu, a także innych jego aspektów. Nieprawidłowy sen, niestety, ale może prowadzić do wielu niechcianych zmian skórnych czy innych dolegliwości. Poznaj wpływ snu na Twoją cerę!

Jak działa proces regeneracji w nocy?

Proces regeneracji zachodzi głównie podczas snu, a szczególnie w fazie NREM, kiedy to następuje największe wyciszenie organizmu i spadku napięcia mięśniowego. Wtedy też zmniejsza się wytwarzanie hormonów stresu, np. kortyzolu, które odpowiadają za sytuacje nerwowe. W fazie NREM organizm wydziela hormon wzrostu, który stymuluje produkcję nowych komórek skóry oraz kolagenu, który odpowiedzialny jest za jędrność i elastyczność skóry. Podczas snu skóra jest lepiej dotleniona i nawilżona, ponieważ w tym czasie nie jest narażona na żadne czynniki zewnętrzne, np. promieniowanie UV czy zanieczyszczenia, które codziennie wpływają na kondycję skóry. Dodatkowo podczas snu usuwane są z organizmu różne toksyny, które mogą powodować różne uszkodzenia skóry, takie jak zmarszczki czy przebarwienia. 

Sen a skóra – poznaj wpływ snu na skórę!

Dobra jakość i ilość snu lub niewłaściwy sen mogą mieć różne skutki na naszej cerze. Jeśli będziesz spać około 7-9 godzin w ciągu doby, a Twój odpoczynek będzie nieprzerwany, to po jakimś czasie możesz zauważyć zmniejszoną ilość zmarszczek czy jaśniejszą skórę pod oczami. Inne pozytywne skutki snu są takie, że Twoja cera będzie lśnić i wyglądać na zrelaksowaną. Zwiększy się również skuteczność kosmetyków, których używasz, co będzie miało wpływ na ładny wygląd cery. Kiedy jednak snu jest niewystarczająco dużo lub jest on przerywany, to skóra również może na tym ucierpieć. Na cerze może pojawić się trądzik, zaskórniki czy inne problemy skórne. Możesz zauważyć zaostrzenie chorób skóry, jeśli takie towarzyszą Twojemu codziennemu życiu. Dodatkowo Twoja skóra nie będzie odpowiednio nawodniona, a to z kolei może prowadzić do jej wysuszenia i podrażnienia. 

Co wpływa na wygląd skóry twarzy? 

Jeśli marzy Ci się piękna cera, która nie będzie miała zmarszczek, przebarwień oraz trądziku, a dodatkowo będzie pięknie rozświetlona, to koniecznie czytaj dalej! Na stan skóry może wpłynąć wiele czynników. Niektóre są od nas niezależne, np. genetyka czy wiek, ale większość można zmienić. Bardzo ważny jest styl życia, a dokładniej dobra dieta pełnowartościowych składników, regularna aktywność fizyczna oraz unikanie używek, takich jak palenie papierosów czy spożywanie alkoholu. Kluczowe jest również dobre środowisko, to znaczy takie, w którym występuje mało zanieczyszczeń. Istotna jest pielęgnacja twarzy, np. codzienne używanie kremu z SPF, który chroni skórę przed promieniami UV. Nie zapominaj również o częstym zmienianiu poszewki na poduszkę, ponieważ codziennie gromadzone na niej zanieczyszczenia mogą negatywnie wpływać na stan Twojej cery. Bardzo istotnym czynnikiem, który ma wpływ na stan skóry, jest oczywiście sen! Dobrej jakości odpoczynek może zapewnić dopasowany do potrzeb i preferencji użytkownika materac. My szczególnie polecamy Materac Janpol Jan, który jest produktem hybrydowym. To oznacza, że w środku ma zarówno sprężyny, jak i pianki, co sprawia, że powierzchnia jest wyjątkowo wygodna. Jest to idealny materac dla par, ponieważ powierzchnia nie przenosi drgań, więc obie połówki będą mogły w nocy spokojnie się zrelaksować. Naszą drugą propozycją jest Materac Hilding Salsa, który charakteryzuje się piankowym wypełnieniem oraz dużą miękkością. Będzie to idealny materac dla osób, które cierpią z powodów związanych z odleżynami, ponieważ materac ten przeciwdziała ich powstawaniu! 

Teraz już na pewno wiesz, że sen ma bardzo duży wpływ na wygląd naszej skóry twarzy. Cera jest bardzo delikatna i potrzebuje specjalnego traktowania, w tym również odpowiedniej ilości snu. To sprawi, że będzie ona ładna, jędrna i zdrowa, ale oczywiście należy zadbać także o inne aspekty, takie jak pełnowartościowa dieta, odpowiednia higiena czy unikanie stresu. Należy jednak pamiętać, że wygląd naszej cery może mieć podłoże genetyczne. Niemniej warto zadbać o skórę twarzy, ponieważ dzięki temu możemy tylko polepszyć jej stan!

 

Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.