Łazienka

Coraz więcej łazienek wyposaża się w nowoczesne odpływy liniowe. Mają wiele zalet, wśród których można wymienić estetyczny wygląd, łatwość czyszczenia i komfort użytkowania. Za montażem takiego odpływu przemawia też fakt, że daje możliwości swobodnego montażu w różnych miejscach. Warto dowiedzieć się o nim nieco więcej i rozważyć założenie go w swojej łazience.

Odpływ liniowy – co to jest i jak działa?

Stopniowo trakcyjne brodziki odchodzą powoli w zapomnienie. Po co wybierać gorsze rozwiązanie, jeśli można zdecydować się na coś znacznie lepszego w użytkowaniu. Odpływ liniowy charakteryzuje się grawitacyjnym odprowadzaniem wody z pomieszczenia. W ścianie lub w podłodze montuje się rynienki, które są połączone z syfonem. Przez nie woda spływa do kanalizacji. Natomiast całość przykryta jest kratą maskującą, którą można dopasować pod względem stylu i koloru do wystroju wnętrza. Do kupienia są m.in. maskownice szklane, metalowe, z tworzywa sztucznego i ceramiczne.

Dlaczego warto założyć odpływ liniowy?

Opływ liniowy daje szerokie możliwości aranżacyjne. Montuje się go w różnych miejscach, nawet na środku pomieszczenia, bo jest prawie niezauważalny. Dzięki takiej konstrukcji optycznie powiększa łazienkę i ciekawie koresponduje z tłem oraz innymi elementami wystroju. Odpływy liniowe prysznicowe łatwo utrzymać w nienagannej czystości. Zanieczyszczenia nie mają się gdzie gromadzić ze względu na prostą budowę odpływu.

Kolejna kwestia wiąże się z prostotą użytkowania. Odpływy liniowe są niezastąpione dla osób starszych i niepełnosprawnych. Nie ma zagrożenia potknięcia się o brodzik podczas wchodzenia czy wychodzenia spod prysznica. Liniowy odpływ prysznicowy zapewnia wiec większe bezpieczeństwo i swobodę ruchów w czasie kąpieli.

Odpływy liniowe prysznicowe są elegancką ozdobą nowoczesnej łazienki. Dzięki nim można łatwiej zagospodarować przestrzeń i zyskać więcej miejsca na meble czy dekoracje. Mają różne kolory i wzory, a nawet dekoracyjne podświetlenie LED. Odpływ liniowy to idealne dopełnienie modnej i komfortowej łazienki.

Artykuł sponsorowany.