Ociekacz do naczyń

Zastanawiasz się, czy w Twojej nowoczesnej kuchni jest miejsce na tradycyjny ociekacz do naczyń? Zdecydowanie tak! Warto jednak wybrać taki model, który będzie pasował do stylu i układu pomieszczenia, zwłaszcza zaś wkomponuje się w wyposażenie blatu roboczego. Jeżeli myślisz o tym, jak łatwo zadbać o estetykę wokół zlewu, to właśnie suszarka do naczyń wykonana w stylowy i solidny sposób powinna wzbudzić Twoje zainteresowanie. Zobacz, jaki model zasługuje na uwagę.

Czy w nowoczesnej kuchni jest miejsce na ociekacz?

Suszarki do naczyń przez długie lata były niezbędne w każdej kuchni. Miało to miejsce w latach, w których czynności porządkowe nie były wspierane takimi sprzętami jak zmywarka do naczyń. Jednak od lat, pomimo tego, że w wielu miejscach pojawiły się te niezwykle pomocne sprzęty, nadal chętnie sięgamy po tradycyjne ociekacze. Dlaczego warto posiadać je we współczesnych kuchniach? Ponieważ:

  • wspierają mycie i suszenie naczyń, których nie można myć w zmywarce (bo są wykonane z kruchego szkła lub mają ręcznie malowane czy złocone detale),
  • ładnie prezentują się na blacie,
  • pomagają w organizowaniu strefy roboczej (można na nich suszyć i przechowywać zmywaki, gąbki),
  • chronią
  • blat i miejsce łączenia blatu z komorą zlewozmywaka przed zawilgoceniem.

Jak widzisz, warto kupić do nowoczesnej kuchni ładny i funkcjonalny ociekacz. Suszarka do naczyń powinna jednak pasować do stylu wnętrza – postaw na model wykonany ze stali nierdzewnej lub aluminium.

Nowoczesne suszarki ze stali nierdzewnej i aluminium

Suszarki ze stali nierdzewnej to wytrzymałe i eleganckie urządzenia. Stal nierdzewna jest odporna na korozję i łatwa do czyszczenia, co sprawia, że wykonane z tego materiału wyposażenie kuchenne jest bardzo trwałe i higieniczne.

Nowoczesna suszarka do naczyń – jaki ociekacz wybrać?

Suszarki ze stali nierdzewnej, zwłaszcza te malowane na czarno, są również estetyczne i eleganckie, co sprawia, że idealnie pasują do nowoczesnych wnętrz loftowych i minimalistycznych.

Suszarki z aluminium to lżejsze i tańsze alternatywy dla suszarek ze stali nierdzewnej. Aluminium jest lekkie i łatwe do formowania, co umożliwia produkcję suszarek o różnych kształtach i rozmiarach. Takie produkty łatwo utrzymasz w czystości, bez obaw o to, że pokryją się korozją. Tu warto rozważyć kolor srebrny lub biały, doskonały także do kuchni glamour.

Nie tylko design, ale też funkcjonalność

W przypadku wyboru suszarki do naczyń warto zwrócić uwagę nie tylko na materiał, ale także na pojemność i funkcjonalność. Dobrze zaprojektowana suszarka powinna mieścić wszystkie naczynia po jednym myciu – talerze, miski, kubki, szklanki oraz sztućce. Te ostatnie najlepiej, aby znajdowały się w stabilnym pojemniku zespolonym z resztą suszarki.

Warto również zwrócić uwagę na funkcjonalność suszarki. Niektóre modele posiadają dodatkowe funkcje, takie jak wbudowany system odprowadzania wody, co zapobiega osadzaniu się wody na naczyniach i wewnątrz suszarki.

Artykuł sponsorowany.