Najlepsze materace dla noworodka

Odpowiednie podłoże na którym przychodzi spać dziecku to niesamowicie istotna część jego zdrowego rozwoju. Optymalne warunki snu i odpowiednia twardość materaca z pewnością upewnią rodziców w dbaniu o jego zdrowie. Modele dedykowane dzieciom powinny być wytrzymałe na użytkowanie i stworzone z najwyższej jakości materiałów.

Elastyczność materaca pozwala na idealne dopasowanie się podłoża do ciała dziecka i podnosi jakość jego snu. Istotna jest również higiena – materac dla dziecka powinien posiadać odpowiednią wentylację wkładu, by chronić dziecko przed rozwojem drobnoustrojów, a także kurzem, czy pleśnią. Problemy ze snem często wynikają właśnie z nieodpowiedniego podłoża. Jeśli chcesz, by Twoje dziecko w końcu spało spokojnie rozważ zakup odpowiedniego materaca. Przychodzimy z rankingiem produktów, który z pewnością ułatwi Ci wybór.

Hilding Dobranocka

Na pierwszym miejscu plasuje się nieprzemakalny materac dla niemowląt Hilding Dobranocka. Jego wkład wykonany jest z elastycznej pianki, która zapewnia odpowiednią wentylację całego wkładu, dzięki czemu skutecznie uniemożliwia rozwój bakterii i drobnoustrojów. Posiada on właściwości nieprzepuszczania wody i jest niesamowicie wytrzymały. W zestawie znajduje się pokrowiec Lotus, który możesz regularnie prać. Jest on woododporny, a zanieczyszczenia mu nie straszne – wystarczy, że zetrzesz je wilgotną ścierką. To produkt o średniej twardości.

Janpol Toni

Drugie miejsce należy do materaca Janpol Toni. Produkt ten łączy w sobie delikatny lateks z płytą kokosową. Wykorzystane materiały sprawiają, że ciało dziecka zyskuje odpowiednie podparcie i dzięki temu maluch może zdrowo się rozwijać. Dzięki znakomitym właściwościom regulacyjnym reguluje temperaturę snu dziecka i pozwala mu na komfortowy wypoczynek. Lateks to bardzo delikatny materiał, który nie podrażni wrażliwej skóry Twojej pociechy. Pianka amortyzuje ruchy dziecka i pozwala mu na pełną swobodę podczas snu. Posiada on pokrowiec Puroactive, który wykorzystuje technologię aktywnych probiotyków dbających o dobry sen.

Koło Junior 10

To materac, który wyróżnia się niesamowitą sprężystością. Model Koło Junior 10 wypełniony jest wysokoelastyczną pianką, która dopasowuje się do ciała dziecka. Co istotne – posiada on elastyczność punktową, więc ugina się tylko w miejscu, w którym położony jest ciężar. Średni stopień twardości w kompleksowy sposób dba o prawidłowy rozwój dziecka. Pokrowiec na materac wykonany jest z poliestru i antyalergicznej owaty. Zapewnia on wysoką wygodę snu, ponieważ oba te materiały są wysoce higieniczne. Bez problemu możesz zdjąć go z materaca i wyprać w podanej temperaturze. Materac jest bardzo bezpieczny i amortyzuje wszelkie ruchy dziecka.

Na podium plasują się materace wyjątkowe – znajdą one zastosowanie w niemalże każdej dziecięcej sypialni. To właśnie na wspomniane produkty decyduje się najwięcej klientów i jak widać, ocenia je bardzo wysoko. Zdrowy rozwój dziecka to bardzo istotna kwestia dla każdego rodzica. W łóżku spędza ono naprawdę dużo czasu – warto więc zadbać o to, by miało do wypoczynku idealne warunki.