Modne aranżacje łazienki w 2023 roku!

Modna łazienka to pojęcie bardzo ogólne i ciężko jest powiedzieć, jaka tak naprawdę jest nowoczesna, modernistyczna łazienka. Można jednak pokusić się o szczegółowsze informacje na temat opisu modnej łazienki w roku 2023. Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie w tym roku są modne kolory, dodatki łazienkowe, a także jaka stylistyka króluje w aranżacjach – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Modna łazienka 2023 – czyli jaka?

Modna łazienka to z pewnością pomieszczenie, które jest połączeniem estetyki oraz funkcjonalności. Rok 2023 jest niejako kontynuacją poprzednich sezonów, w których królował minimalizm. Jest to jednak minimalizm nie do końca typowo surowy, bo zazwyczaj przełamany cieplejszymi akcentami. Z pewnością w roku 2023 modna łazienka to miejsce, w którym nie tylko można wykonać dane zabiegi higieniczne, ale także i zrelaksować się po ciężkim dniu. Z tego względu we współczesnych aranżacjach tak często pojawiają się naturalne materiały czy kolory ziemi, które pozwalają ukoić nerwy i wprowadzić organizm w stan relaksacji.

Modne łazienki często są utrzymane w jasnej kolorystyce, np. bieli, beżach, szarościach, pastelach. Często używa się też mocniejszych akcentów, np. granatu, czerni, butelkowej zieleni, które są ciekawym kontrapunktem kolorystycznym.

modna łazienka

Jakie materiały znajdują się w modnych łazienkach?

Jak wspominaliśmy już wyżej, w modnych łazienkach zazwyczaj spotkać można naturalne materiały wykończeniowe, takie jak: drewno, kamień, glina, beton. Można je wykorzystać np. w postaci płytek, blatów czy dodatków. Naturalne materiały prezentują się pięknie, jednak nie zawsze zaliczane są do tanich. Wiele z nich można jednak sprytnie zmienić. Na podłogach sprawdzą się idealnie płytki drewnopodobne, które do złudzenia imitują naturalne drewno. Nie tylko są dużo tańsze, to jeszcze dużo bardziej praktyczne. Są bowiem całkowicie odporne na działanie wody, trwałe i bezproblemowe podczas czyszczenia.

Tak samo w przypadku mebli do łazienki. Oczywiście otrzymać można piękne szafki drewniane, kamienne konsole, jednak nie dość, że cena ich może doprowadzić do zawrotów głowy, to jeszcze tak naprawdę nie są praktyczne. Z tego względu w tym przypadku także korzystniej jest wybrać tańszy odpowiednik, czyli meble imitujące drewno czy kamień. Wiele producentów ma takie modele w swojej ofercie. wybór ich jest ogromny!

Modna łazienka = funkcjonalna łazienka

Współczesne łazienki zazwyczaj nie są pomieszczeniami dużymi. Zazwyczaj mają kilka metrów kwadratowych. Na takiej powierzchni muszą znaleźć się wszystkie niezbędne elementy wyposażenia, do tego korzystanie z nich powinno być wygodne. Czy jest to możliwe? Oczywiście, że tak! Podczas planowania modnej, ale niewielkiej łazienki warto postawić na kompaktowe rozwiązania. Można wybrać kabinę prysznicową zamiast wanny, podtynkowe baterie, podwieszaną miskę WC – zajmują one po prostu znacznie mniej miejsca.

W każdym wnętrzu przysłowiową kropką nad i są akcesoria, elementy dekoracyjne. W modnych łazienkach warto postawić na minimalistyczne, ale stylowe akcesoria, np. szklane półki, lustra w prostych ramach, designerskie kosze na pranie czy wieszaki. Istotne jest także oświetlenie. Nie wystarczy tylko lampa górna sufitowa. W każdej łazience, bez względu na jej metraż powinno znaleźć się oświetlenie punktowe, kinkiety czy dodatkowe lampy wiszące.

Artykuł sponsorowany.