Dla kogo są dobre materace rehabilitacyjne

Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.


Zdrowy i wartościowy sen jest niezwykle istotny dla prawidłowego funkcjonowania w ciągu dnia. Nocny wypoczynek powinien kojarzyć się ze spokojem, ciszą i komfortem, jednak czasami nie jesteśmy w stanie się odpowiednio zrelaksować, ponieważ doskwierają nam problemy zdrowotne w tym również ból ciała wywołany różnymi przyczynami. Jak w tej sytuacji ułatwić sobie zasypianie i regenerację? Dobrym sposobem są materace rehabilitacyjne.

Materac rehabilitacyjny – czyli jaki?

Materac określony jako rehabilitacyjny (nazywany zamiennie ortopedycznym) to produkt, który pozytywnie przeszedł restrykcyjne testy i badania, potwierdzone odpowiednimi atestami i certyfikatami. Model taki pomaga odciążyć kręgosłup i rozluźnić mięśnie, co przekłada się na przyspieszenie procesu regeneracji organizmu. Ponadto wspomaga odpowiednią postawę cała w trakcie snu wraz z uwzględnieniem jej anatomii, zapewniając swobodę zmiany ruchów. Dzięki temu odczuwalnie łagodzą schorzenia kręgosłupa oraz zapewniają wysoką ergonomię, komfort i przyjemność z korzystania.

Dla kogo materace rehabilitacyjne?

Materace te dedykowane są przede wszystkim dla osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa oraz dla tych, które spędzają dużo czasu w łóżku ze względu na chorobę lub niepełnosprawność. Ponadto świetnie sprawdzą się u pracowników fizycznych, a także pracowników biurowych i tych, których praca polega na niemal ciągłym zajmowaniu pozycji siedzącej. Modele rehabilitacyjne polecane są nawet dla potrzebujących wsparcia podczas lub po rehabilitacji, ponieważ wspomagają proces powrotu do sprawności fizycznej. Korzystać z nich mogą także wszystkie osoby chcące zapobiegać schorzeniom związanym z kręgosłupem, jednak aby dany model dobrze służył musi być odpowiednio dopasowany do indywidualnego użytkownika.

Jak dopasować materac rehabilitacyjny?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na twardość tak, aby była dla nas właściwa. Zbyt twarde lub zbyt miękkie podłoże może spotęgować ból kręgosłupa oraz karku. W sytuacji, kiedy nie wiemy na jaki rodzaj się zdecydować można wybrać na przykład model Sleepmed Hybrid Premium, który posiada w tej kwestii regulowaną twardość, zapewniając aż 4 jej różne rodzaje. Ponadto świetnie sprawdza się siedmiostrefowy fizjosystem dostępny między innymi w Hilding Rumba, który wspomaga odpowiednie podparcie każdej z siedmiu partii naszego ciała, dzięki czemu kręgosłup jest odciążony lecz równocześnie optymalnie podparty. Dobrym pomysłem jest również wybranie materaca elastycznego, który pasuje do regulowanych stelaży jak na przykład Janpol Wenus. Zastanówmy się także na jakim rodzaju wypełnienia nam zależy: czy lepiej czujemy się podparci sprężynami czy pianami? A może lepsze są dla nas modele hybrydowe, które łączą te dwa rozwiązania? Zadbajmy też o to, by podłoże miało odpowiednią wentylację, co zapobiegnie gromadzeniu się wewnątrz kurzu i wilgoci oraz przegrzewaniu się organizmu. Świetnym pomysłem są zdejmowane pokrowce, które można szybko wyprać w pralce, dzięki czemu w łóżku panuje wysoka higiena i czystość.

Materace rehabilitacyjne to wspaniałe rozwiązanie, dzięki któremu nasz kręgosłup nie będzie nadmiernie ściśnięty i obciążony, a my odczujemy znaczne obniżenie bólów pleców oraz okolic karku. Warto wziąć je pod uwagę przy wymianie dotychczasowego podłoża na nowy model. Na pewno odczujemy znaczną różnicę i nieznany dotąd komfort snu.

 

Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.