zalety-materacy-medycznych

Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.


Wszelkiego rodzaju wątpliwości podczas wyboru nowego materaca są w pełni zrozumiałe. W końcu jest to decyzja, której konsekwencje odczuwa się przez kolejne kilka lat. Czy w związku z tym, materac medyczny jest czymś, czego potrzebujesz? Poznaj jego charakterystykę i główne zalety.

Materac medyczny a zwykły

Materace medyczne, zwane również ortopedycznymi i rehabilitacyjnymi, są przeznaczone dla użytkowników najbardziej wymagających. Testowane przez specjalistów, przechodzą szereg restrykcyjnych badań, aby otrzymać status produktów medycznych, więc zapewnienia o ich wysokiej jakości są z pewnością wiarygodne. Zastosowane w materacach ortopedycznych wkłady sprawiają, że cały organizm sprawniej regeneruje się w czasie snu. Zwykłe materace, mimo tego, że zazwyczaj są dobrze wykonane, nie dają użytkownikowi pewności co do właściwości w nim przedstawionych, przez co osoby z licznymi schorzeniami, jak wady postawy, mogą je jedynie pogłębić, a nie wyleczyć.

Materace rehabilitacyjne – dla kogo?

Materace medyczne są polecane osobom ze schorzeniami rodzaju neurologicznego oraz układu ruchowego, a także osobom po wszelkich zabiegach, przez które ich zdolność ruchowa jest ograniczona – wspomagają one procesy rehabilitacji i pełny powrót do zdrowia. Ich użycie zaleca się także osobom starszym i cierpiącym na bezsenność. Potwierdzone właściwości materaca gwarantują bowiem, że zasypianie stanie się proste, sen głęboki, a znakomity stopień regeneracji będzie utrzymywał się przez cały dzień. Wkłady te poleca się również wszystkim osobom borykającym się z bólami kręgosłupa, sportowcom, a także osobom pracującym fizycznie, których szkielet jest silniej obciążony.

Zalety użytkowania materacy prozdrowotnych 

Materace medyczne idealnie dopasowują się do krzywizn ciała, co sprzyja nie tylko wypoczynkowi, ale i zdrowiu mięśni oraz stawów. Istotne jest to szczególnie dla tych, którzy zmagają się z dużymi dolegliwościami ze strony kręgosłupa i są po zabiegach lub w trakcie rehabilitacji. Miano produktu medycznego posiada m.in. materac Hilding Zumba, który daje pewność, że wszelkie schorzenia, na które cierpi użytkownik, nie pogłębiają się, a efekty dotychczasowego leczenia nie pójdą na marne. Materac ortopedyczny pozwala także na zachowanie prawidłowego przepływu krwi, co jest ważne szczególnie dla osób, które skarżą się na chroniczne problemy z puchnięciem nóg lub mają inne dolegliwości związane z ciśnieniem. Idealnym wyborem dla alergików będzie materac Janpol Demeter. Jest on wykonany z pianki lateksowej, a takiego typu tworzywo ogranicza możliwości do rozwoju bakterii, grzybów, roztoczy i innych szkodliwych mikroorganizmów na ich powierzchni. Jest to również zasługa specjalnych nacięć materaca, które usprawniają odprowadzenie wilgoci oraz optymalną wentylację.

Materace medyczne potrafią skutecznie wspomóc walkę z licznymi dolegliwościami, jednak ich właściwości będą użyteczne także dla osób, które cenią sobie innowację, higienę oraz prawidłową regenerację organizmu.

 

Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.