jaki-kupic-materac-dla-dziecka

Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.


Dobór odpowiedniego materaca, w okresie dziecięcym, jest bardzo istotny, ponieważ to wtedy kręgosłup kształtuje się i rośnie, co związane jest z ryzykiem wystąpienia różnego rodzaju wad postawy czy schorzeń. Właśnie dlatego, kiedy zauważamy, że aktualnie używany model nie spełnia odpowiednio swoich zadań, powinniśmy zdecydować się na zakup nowego produktu.

Materac dziecięcy: dlaczego jest istotny

Spanie, w okresie dziecięcym, na odpowiednio dobranym materacu będzie procentować przez długi czas. To właśnie wtedy, w organizmie młodych ludzi, zachodzą bardzo ważne procesy, związane ze wzrostem kręgosłupa. Z tego powodu, są oni szczególnie narażeni na powstawanie wad postawy, które często są trudne do skorygowania. Dla młodzieży, trafionym rozwiązaniem, będzie Hilding Breakdance, w którego wnętrzu znajdują się dwie warstwy elastycznej pianki Flexifoam. Dzięki temu, że posiadają one różne stopnie twardości, dziecko może spać na jednej ze stron, w zależności od jego potrzeb.  Uwagę, na czym nasza pociecha śpi, zwrócić powinniśmy zwrócić już w okresie niemowlęcym. Materac w łóżeczku, musi być odpowiednio twardy, ponieważ pomoże to zapobiec SIDS, czyli syndromowi nagłej śmierci łóżeczkowej. W późniejszych etapach życia dziecka, wysypianie się jest bardzo istotne, ponieważ w znaczny sposób wpływa na jego koncentrację, chęć do nauki czy zapał do uprawiania różnego rodzaju sportów.

Kiedy wymienić materac

Przede wszystkim materac powinniśmy wymienić, kiedy decydujemy się na zakup większego łóżka dla naszej pociechy. Zazwyczaj, w momencie, w którym podejmujemy decyzję, o rezygnacji z łóżeczka niemowlęcego, wielu z nas wybiera model w wymiarach 80×160 cm. Liczyć trzeba się jednak z faktem, że około 10 roku życia może być on już za mały. Dla młodzieży, możemy już spokojnie zakupić produkt pełnowymiarowy, który sprawdzi się przez wiele lat, w szczególności, że u wielu chłopców, ze względu na fakt, że około 14 roku życia, rozpoczyna się okres nagłego wzrostu. Pamiętajmy, że nie tylko rozmiar ma tutaj znaczenie. Jeśli najmłodsi zaczną skarżyć się na dyskomfort w czasie snu, dobrze jest przeanalizować sytuację i w razie potrzeby zakupić nowy materac, który będzie odpowiednio dopasowany. Co jakiś czas również dorośli powinni sprawdzać kondycję produktu, na którym wypoczywają najmłodsi.

Materac dla dziecka z problemami zdrowotnymi

Na nowy materac powinniśmy zdecydować się również, kiedy stan zdrowia naszego dziecka ulega zmianie. Szczególnie ważne jest to, przy zdiagnozowaniu reakcji uczuleniowych. W takiej sytuacji warto jest wymienić aktualnie używany model, na taki, który blokuje rozwój i osadzanie się kurzu, roztoczy, grzybów i bakterii. Pokrowiec powinien zapewniać jak najlepszą wentylację. O nowym materacu warto jest pomyśleć w przypadku stwierdzenia przez lekarza wad postawy. Konieczny może być zakup modelu medycznego, posiadającego konkretne właściwości korekcyjne, pomocne w czasie całego leczenia. Najlepiej jest skonsultować się ze specjalistą, który wskaże nam, na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie nowego produktu. Hilding Rumba, nie tylko zapewnia świetną wentylację, lecz także za sprawą siedmiu stref twardości, zapewnia mocne podparcie, dzięki czemu korzystająca z niego osoba pozbędzie się wszelkich dolegliwości bólowych.

Dziecko, podobnie jak i dorośli, powinno korzystać z dopasowanego do niego materaca, który będzie wspomagał jego zdrowy rozwój. Pamiętajmy, że zdrowy sen, przekłada się na wiele dziedzin życia.

 

Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.