Jak wybrać idealny materac na lato?

Zbliża się okres gorących upałów. Czasem ciężko jest poradzić sobie z wysokimi temperaturami. Jest to szczególne wyzwanie, kiedy letnie noce nie pozwalają nam spać. Ten problem da się rozwiązać, poprzez zapewnienie sobie dobrych warunków snu, czyli odpowiedniego materaca. Jak wybrać ten idealny na lato?

Materiały i przepuszczalność powietrza materaca

Niezwykle istotne jest, by Wasz materac nie składał się ze sztucznych materiałów, które mogą zaszkodzić Waszej termoregulacji i zakłócić spokojną letnią noc. Przepuszczalność powietrza materaca jest kluczowa podczas dużych upałów. Dlatego właśnie należy zadbać o to, by składał się on z oddychających składników. Dobrym wyborem będą materace z piankami lateksowymi i wysokoelastycznymi. Zapewniają one wysoką cyrkulację powietrza oraz odprowadzanie wilgoci. W tym przypadku można polecić materac Hilding Melody, który idealnie sprawdzi się na uporczywie gorące noce. Posiada on blat lateksowy, wykończony otworami w poszczególnych strefach. To one odpowiedzialne są za odpowiednią wentylację, zapobiegając nadmiernej potliwości w nocy.

Technologia chłodząca i twardość

Mimo że nie jest to oczywiste, twardość to kryterium, na które również warto zwrócić uwagę podczas wyboru materaca. Nieco twardsze materace zapewniają lepszą cyrkulację powietrza niż te miękkie. Nie zapadają się też bardzo, dzięki czemu ograniczany jest bezpośredni kontakt ciała z materacem. W upalne noce kluczowe są także wszelkie technologie chłodzące. Takie posiada między innymi materac Fit.4.Sleep Topper Cool Breeze. Dzięki swojej piance NRG Black Diamond zapewnia uczucie chłodu, które zdecydowanie da odrobinę ulgi w bardzo gorącą noc.

Inne wskazówki- spokojna noc latem

Pamiętajcie, że na komfort i higienę snu wpływają także inne czynniki. Należy o nie dbać, jeśli chcecie zapewnić sobie spokojną noc. Warto zwrócić uwagę na wietrzenie pokoju przed snem. Jest to prosta czynność, która zdecydowanie polepszy jakość Waszego odpoczynku. Wymiana pokrowca na materac w sezonie letnim, również jest wartościową wskazówką, która pozwoli Wam utrzymać prawidłową higienę snu. Niezwykle istotne jest też nawodnienie, o którym należy pamiętać cały dzień, nie tylko kładąc się spać. Ważne jest również, by zaopatrzyć się w odpowiednio cienką pościel, wykonaną z naturalnych składników, przepuszczających powietrze.

Zapewnienie sobie odpowiednio komfortowych warunków snu podczas okresu letniego jest naprawdę istotne. Ich brak może nawet spowodować bezsenność, z którą nikt nie chce walczyć podczas wakacji. Dlatego właśnie tak istotny jest wybór odpowiedniego materaca oraz właściwe przygotowanie się do snu. Zwróćcie uwagę na te kryteria jeszcze przed rozpoczęciem się lata!