Sen

Odpowiednie przygotowanie sypialni do odpoczynku to podstawa dobrej higieny snu, która jest kluczowa dla pozytywnego samopoczucia i zdrowia fizycznego. Warto o niej pamiętać szczególnie w okresie wysokich temperatur. Jak przygotować sypialnię na letnie upały? Oto kilka wskazówek!

Zadbaj o wentylację i świeże powietrze

Świeże powietrze w pokoju przeznaczonym na odpoczynek to podstawa jego efektywności. Niezwykle istotne jest, by dbać o dobrą wentylację pokoju. Na pewno sprawi to, że ostatecznie będzie nam się lepiej spało. Pokój warto wietrzyć zawsze chwile przed snem. Wystarczy otworzyć okno, które wpuści do pomieszczenia świeży powiew. Jeśli macie taką możliwość, dobrym pomysłem będzie kupno urządzeń zapewniających klimatyzację. Trochę bardziej budżetową opcją będzie zdecydowanie wiatrak, który również ułatwi Wam nieznośnie gorące noce. Świetnym pomysłem będzie również zakup roślin, które poprawiają jakość powietrza. Takie właściwości posiada między innymi aloes. Powietrze w sypialni latem potrafi być suche, więc postawienie w pokoju  nawilżacza powietrza również będzie przynosić ulgę przy wysokich temperaturach.

Zmień pościel i akcesoria sypialni

Ważne jest, by pamiętać o zmianie elementów sypialni tak, by były odpowiednie do sezonu letniego. Pościel powinna składać się z materiałów naturalnych, przepuszczających powietrze. Świetnie sprawdzi się tu między innymi bawełna lub len. Często w okresie letnim zapominamy o istocie zmiany innych akcesoriów. Zmiana zasłon nie wydaje się oczywista, ale jest równie ważna, co zmiana pościeli. Zadbajmy, by były cienkie oraz jasnego koloru. W ten sposób nasza sypialnia nie będzie się nadmiernie nagrzewać. Oprócz zasłon jasne barwy powinny być utrzymane w całym naszym pokoju tak, by zminimalizować przyciąganie promieni słonecznych. Ważne jest też ograniczenie przedmiotów znajdujących się w naszej sypialni. W ten sposób zapewnimy jej lepszą cyrkulację powietrza.

Odpowiedni materac

Znalezienie odpowiedniego materaca również jest niezwykle ważne w czasie dużych upałów. Dzięki dostosowaniu go do sezonu ograniczymy nadmierną potliwość, która może przeszkadzać w nieprzerwanym odpoczynku. Warto zadbać o to, by nasz materac przepuszczał powietrze. Może stać się to kluczowe dla odpowiedniej termoregulacji Waszego ciała. Dobrą cyrkulację powietrza zapewniają materace z pianki wysokoelastycznej oraz pianki lateksowej. Kolejnym kryterium, na które trzeba zwrócić uwagę, jest twardość. Na lato najlepiej jest wybrać materac twardy. W ten sposób ograniczymy jego kontakt z ciałem i zmniejszymy ryzyko potliwości. Wybór materaca na lato może zaważyć o Waszym komforcie snu w okresie wakacji, dlatego warto się nad nim zastanowić.

Przygotowanie waszej sypialni na walkę z upałami jest niezwykle istotne dla Waszego dobrego samopoczucia i odpowiedniego wypoczynku. Dobra wentylacja pomieszczenia, wyselekcjonowane akcesoria i odpowiedni materac na pewno uratują Was w niejedną gorącą noc. Czas zacząć przygotowania i szykować wszystko, co potrzebne na przetrwanie lata!