Bardzo twarde materace — dla kogo?

Wybór materaca, czyli produktu, który ma nam służyć przez kilka kolejnych lat, nie jest łatwym procesem. Należy na początku zastanowić się, czego oczekujemy od produktu i jaki ma być, ponieważ obecnie na rynku jest naprawdę ogromny wybór materaców. Kolejnym etapem jest postawienie na dane wnętrze materaca: pianki, sprężyny, a może jedno i drugie. Należy również zwrócić uwagę na twardość produktu, ponieważ nie każda z nich będzie dobra dla każdego. Jak wybrać materac?

Jakie można wyróżnić twardości materaca?

Zazwyczaj można wyróżnić pięć różnych twardości materaca, a są one oznaczane w następujący sposób: H1, H2, H3, H4 oraz H5. Oczywiście należy zwrócić na ten aspekt uwagę przy wybieraniu właściwego produktu, aby wybrać ten idealny. Pierwsza twardość, czyli H1 będzie idealnym wyborem dla osób o filigranowej budowie ciała, która nie przekracza 60 kilogramów. Są to zazwyczaj materace bardzo miękkie, ale dla osób bardzo lekkich są wprost idealne. Drugą twardością jest H2 i jest to idealny materac dla osób nieco cięższych, których waga waha się między 60 a 80 kilogramów, natomiast twardość H3 będzie doskonała dla osób jeszcze cięższych, których waga nie przekracza 100 kilogramów. Dwie ostatnie twardości, czyli H4 oraz materac H5 są już oznaczeniami materacy bardzo twardych i są dedykowane osobom, których masa ciała przekroczyła 100 kilogramów. Te modele są bardzo twarde i odporne na wgniecenia spowodowane dużą ciężkością osoby użytkującej dany materac. 

Dla kogo materac o twardości H4 będzie idealny? 

Z całą pewnością materac o twardości H4 będzie doskonałym wyborem dla osób, których waga przekracza 100 kilogramów, ponieważ taki rodzaj produktu nie będzie się deformować pod wpływem ich wagi. Oczywiście twardy materac jest również idealnym wyborem dla osób, które preferują bardziej twarde podłoża do spania i lepiej się na nich wysypiają. Materace H4 mają dodatkowe zabezpieczenia, które sprawiają, że produkty pozostają bez większych wad przez kilka lat, co jest ogromnym plusem dla klienta, ponieważ zakup nowego materaca czasami wiąże się z naprawdę wysokimi kosztami. 

Jaki najlepszy materac dla osoby z większą masą ciała? 

Naszą pierwszą propozycją jest Materac Koło Sueno Luxus H4, który wykonany jest z pianki oraz lateksu, co powoduje, że jest wyjątkowo sprężysty i miękki. Ten produkt umożliwia równomierne rozłożenie ciężaru całego ciała! Dodatkowo zapewnia długotrwałą wytrzymałość i odporność na przeróżne wgniecenia. Druga opcja to Materac Koło Medivis Talalay Blue H4, który również zbudowany jest z pianki oraz lateksu. Powoduje to, że ten produkt bardzo szybko dostosowuje się do ciepła ciała i sprawia, że organizm odczuwa większy komfort i wygodę. Zapewniamy, że niezależnie, który materac z wyżej opisanych wybierzesz — każdy będzie doskonałym wyborem! 

Dlaczego warto mieć materac dopasowany do swoich potrzeb i wagi? 

Istnieje kilka powodów, dla których warto dopasować materac do swoich potrzeb i wagi. Po pierwsze należy zadbać o komfort snu, ponieważ dobrze dopasowany produkt zapewni maksymalny relaks podczas snu. Dobrze dobrany materac pod względem naszych potrzeb i naszej wagi sprawi, że zapomnimy o bólach pleców, sztywności mięśni i problemach z krążeniem krwi, co jest bardzo istotne zwłaszcza dla osób, które borykają się właśnie z takimi problemami. Niestety, ale długotrwałe spanie na nieodpowiednim materacu może doprowadzić do poważnych problemów z kręgosłupem. Idealny materac, który będzie dostosowany do naszych potrzeb i wagi na pewno okaże się trwały i wytrzymały, ponieważ będzie się lepiej sprawdzał przez dłuższy czas i nie ulegnie szybkiemu zużyciu.

Rynek oferuje również materace dla ciężkich osób, które potrzebują dodatkowego wsparcia ciała podczas snu. Materace bardzo twarde, czyli H4 oraz H5 będą idealnymi wyborami! Jeśli Twoja waga nie przekracza 100 kilogramów, to koniecznie wybierz inną twardość, np. H3, ponieważ bardzo twardy materac może zaszkodzić Twojemu kręgosłupowi! Nie zwlekaj i już dziś kup swój idealny materac!