łóżko

Borykasz się z dolegliwościami bólowymi w dolnym odcinku kręgosłupa? Powodów tego stanu rzeczy może być kilka. To nie tylko siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej. Ból odcinka lędźwiowego kręgosłupa może być też powodowany przez źle dobrany materac do snu. Z tego artykułu dowiesz się, jaki model wybrać przy tego typu dolegliwościach. Pod lupę weźmiemy ofertę przygotowaną przez Salony Snu Hever.

Jaki materac wybrać w celu złagodzenia dolegliwości bólowych?

Wielu z nas borykało się w swoim życiu z bólem w dolnym odcinku kręgosłupa. Utrudnia on codzienne funkcjonowanie, a w skrajnych przypadkach może przerodzić się w poważniejsze dolegliwości. Aby temu zapobiec, warto wybrać materac, którego konstrukcja będzie stabilizowała odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Wpływa to nie tylko na poprawę jakości snu, ale w znacznym stopniu redukuje też dolegliwości bólowe. Jeżeli odpowiadał za nie źle dobrany model materaca, to po zakupie produktu stabilizującego lędźwie, ból powinien zniknąć. Dobry materac to taki, który zapewni Ci stabilne podparcie i efektywną regenerację kręgosłupa.

Model twardy czy miękki?

Chciałoby się odpowiedzieć, że ani ten, ani ten. Dlaczego? Zarówno zbyt twardy, jak i zbyt miękki materac mogą negatywnie wpływać na pozycję w trakcie snu, zdolność organizmu do regeneracji oraz jakość snu. To sprawia, że dolegliwości bólowe, zamiast słabnąć, jeszcze się nasilają. Twardość materaca powinna być odpowiednio wyważona i dostosowana do realnych potrzeb użytkownika oraz predyspozycji jego organizmu. Tylko w ten sposób osiągnie się właściwy balans i korzystnie wpłynie się na komfort swojego życia. Choć nie jest to łatwe, to jednak jest to możliwe. W tym celu warto posiłkować się wiedzą i doświadczeniem ekspertów z zaufanego sklepu z materacami oraz wskazówkami lekarza.

Jaki materiał będzie odpowiednim wyborem?

Tak naprawdę przy bólu w dolnym odcinku kręgosłupa można wybrać zarówno materace piankowe, jak i sprężynowe. Kluczem nie jest konstrukcja, a wysoka jakość tego produktu. Rekomendujemy wybór produktów powstających ze starannie wyselekcjonowanych materiałów. Dobrej jakości materac zapewni Ci należyte podparcie i spokój na wiele lat. W przypadku modeli piankowych osobom z bólem kręgosłupa rekomendowane są materace wykonane z pianki termoelastycznej lub wysokoelastycznej.

Jeżeli preferujesz modele sprężynowe, to koniecznie zwróć uwagę na materace kieszeniowe lub multipocket. Jednocześnie pamiętaj, że warto kupić produkty z nieco wyższej półki cenowej. Choć wiąże się to z większą inwestycją, to ma ona jednak swoje uzasadnienie w kontekście dbałości o zdrowie i samopoczucie. Ostatecznie za każdym razem dobieraj produkt bezpośrednio do swoich potrzeb i możliwości.

Wysokiej jakości materaca w Salonach Snu Hever

Chcesz pozbyć się bólu w dolnej części kręgosłupa i zapewnić sobie wysoką jakość snu? Zrobisz to wspólnie z ekspertami Salonów Snu Hever. W swojej ofercie przygotowali oni dedykowane materace, które doskonale sprawdzają się przy bólu kręgosłupa. Do rekomendowanych modeli należą m.in. te z linii Magnistreatch od producenta Magniflex. Zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem Salonów Snu Hever w celu wybrania materaca idealnie pasującego do Twoich potrzeb. Ofertę znajdziesz w sklepie internetowym oraz w stacjonarnych punktach w wybranych miastach w Polsce.

Artykuł sponsorowany.