Komfortowy sen przez cały rok? Zainwestuj w materace Fit.4.Sleep Cool Breeze

Komponując komfortową sypialnię, warto wziąć pod uwagę aktualną porę roku. Wynika ono nie tylko z poziomem zaciemnienia pomieszczenia zależnego od ilości słońca, ale także temperatury powietrza. Latem noce są gorące, przez co mamy trudności z zasypianiem. Teoretycznie zimą problem ten powinien zniknąć, jednak niejednokrotnie zimą również pojawiają się problemy ze snem. Z pomocą przychodzą tutaj unikalne materace do spania. A w jaki sposób mogą one zapewnić komfortowy sen?

Czym wyróżniają się materace Fit.4.Sleep Cool Breeze?

Na współczesnym rynku pojawiły się unikalne materace Fit.4.Sleep. Są to produkty, które tak naprawdę można użytkować niezależnie od pory roku! Wynika to z ich unikalnych własności, wypełnienia oraz pokrowca. A co warto wiedzieć na ten temat?

Gwarancja komfortowego snu

Materace Fit.4.Sleep Cool Breeze są w stanie zagwarantować komfortowy wypoczynek z uwagi na siedem stref twardości. W ten sposób umożliwiają optymalne dopasowanie wkładu do anatomicznej budowy ciała użytkownika. Oprócz tego wyróżniają się właściwemu antyalergicznymi oraz właściwą wentylacją.

Unikalne wypełnienie

Materace Fit.4.Sleep Cool Breeze wyróżniają się unikalnym wypełnieniem, gdyż w ich wnętrzu znajdziemy piankę NRG Black Diamond z technologią Cool Breeze, który posiada funkcję chłodzenia podczas snu. Oprócz tego znajdziemy tutaj pianką termoelastyczną oraz wysokoelastyczną.

Wyjątkowy pokrowiec

Materace Fit.4.Sleep Cool Breeze wyposażono w pokrowce Dual Temperature. Ta innowacyjna tkanina po obu stronach ma inne właściwości. Z jednej strony dzianina Senslce z technologią cool-to-touch wykazuje właściwości chłodzące, a z drugiej dzianina Harmony touch ma za zadanie zatrzymać jak najwięcej ciepła.

Jakie jeszcze materace sprawdzą się przez cały rok?

Materace Fit.4.Sleep Cool Breeze to nie jedyne produkty, na które warto zwrócić uwagę. Jak się okazuje, na rynku znajdziemy także materace od Hilding Anders, które wyróżniają się wyjątkową pianką FloFom. Reaguje ona na temperaturę ciała, przez co jest w stanie niemalże idealnie dopasować się do naturalnych krzywizn naszego ciała. Jednak to nie wszystko! Posiada także właściwości termoregulacyjne i chłodzące. Z uwagi na to, modele takie jak Hilding Boogie świetnie sprawdzą się latem. Oprócz tego warto na nie zwrócić uwagę przez:

 • zróżnicowane wypełnienie, które łączy w sobie różnego rodzaju pianki ze sprężynami, a kwestia ta zależy od modelu,
 • siedem stref twardości – umożliwiają on optymalne dopasowanie się wkładu do budowy anatomicznej użytkownika,
 • pokrowiec – istnieje możliwość ściągnięcia go i wyprania w domowej pralce, przez co zwiększa się poziom higieniczności.

Na czym polega wybór dobrego materaca do spania?

Nie ma co ukrywać – dobry materac odpowiada za zdrowy sen. Dzięki niemu możemy prawidłowo funkcjonować w ciągu dnia oraz cieszyć się dobrym samopoczuciem. Niestety, obecny rynek oferuje nam wiele różnych materiałów, przez co nie wiemy, które będzie dla nas najlepszy. Różnią się one przede wszystkim producentem, jednak to nie wszystko. Decydując się na dobry materac z https://hilding.pl/ lub innych sklepów internetowych, warto pamiętać o uwzględnieniu kilku ważnych kwestii. W ten sposób mamy pewność, że podłoże do spania będzie idealnie dopasowane do naszych osobistych potrzeb oraz preferencji. Należy tutaj uwzględnić przede wszystkim:

 • wiek użytkownika,
 • stan zdrowia,
 • stopień twardości,
 • rodzaj wypełnienia,
 • rozmiar.

W co jeszcze powinno być wyposażone komfortowe łóżko?

Materac to najważniejszy element wyposażenia łóżka, jednak nie jedyny. Warto tutaj także postawić na inne akcesoria sypialniane, które znacząco podnoszą komfort wypoczynku. Uwzględnia się tutaj stelaż, prześcieradła czy pościel. A o czym jeszcze warto pamiętać?

Po pierwsze – poduszka

Poduszka do spania to niezbędny element wyposażenia każdego łóżka. Odpowiada ona za właściwe wsparcie głównych partii ciała, do których wlicza się głowa, barki oraz kręgosłup w odcinku szyjnym. Aby móc zagwarantować sobie komfortowy wypoczynek warto wziąć pod uwagę kilka czynników, do których zalicza się:

 • rodzaj wypełnienia,
 • wysokość poduszki,
 • stopień twardości.

Po drugie – kołdra

Kołdra to wazy element, który w głównej mierze odpowiada za właściwy komfort termiczny. Wynika to z faktu, iż latem zapobiega przegrzaniu, a zimą wychłodzeniu organizmu. Właśnie dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na:

 • rodzaj wypełnienia,
 • gramaturę,
 • rozmiar.

Pamiętajmy także, że grubsza kołdra sprawdzi się zimą, natomiast cieńsza – latem. Oprócz tego dobra kołdra gwarantuje przyjemne wrażenie otulenia, które wielu z nas ułatwia zasypianie.

Po trzecie – ochraniacz na materac

Wszystkie akcesoria sypialniane są dostępne w sklepie internetowym Senna Materace, w tym ochraniacz na materac. Jest to ważny element łóżka, które odpowiada za zwiększenie higieniczności. Główną rolą jest ochrona zarówno przed zabrudzeniem, jak i zawilgoceniem podłoża do spania. W ten sposób można zwiększyć jego żywotność, gdyż eliminujemy wiele czynników wpływających zwiększenie jego eksploatacji. Ochraniacz na materac powinien być założony bezpośrednio na podłoże do spania, przez co znajduje się pod prześcieradłem.

Komfortowy wypoczynek powinien być zapewniony przez cały rok. Z uwagi na to zwróćmy szczególną uwagę na wybór materaca, gdyż w znaczący sposób wpływa on na zdrowiu oraz spokojny sen.