poduszka hipoalergiczna

Bardzo miękkie poduszki do spania z naturalnym wypełnieniem w postaci puchu lub pierza to dziś synonim luksusu. Zapewniają świetną izolację cieplną, doskonale odprowadzają wilgoć i pozwalają skórze oddychać. Osoby zmagające się z alergią powinny jednak zrezygnować z tego typu produktów. W trosce o zdrowie alergików producenci prześcigają się dziś w tworzeniu równie komfortowej pościeli, ale odpornej na rozwój bakterii, wirusów i grzybów. Koniecznie sprawdź, jaką ulgę przynieść może nowoczesna, antyalergiczna poduszka do spania.

Hipoalergiczne poduszki do spania – jakie są ich zalety?  

Specjalistyczne poduszki do spania dla alergików renomowanych producentów to produkty wysokiej jakości, stworzone przy zachowaniu najwyższych standardów. Zadaniem takich poduszek jest zapewnienie zdrowego, komfortowego i regeneracyjnego snu, po którym odczujemy pożądany przypływ energii. Pamiętajmy, że są to poduszki przeznaczone dla wszystkich osób dbających o zdrowie i zachowanie higieny w miejscu spania. Nie tylko dla alergików. 

Czym wyróżniają się wysokogatunkowe, antyalergiczne poduszki do spania? Przede wszystkim ich poszycie jest wyjątkowo miękkie i przyjemne dla ciała. Są to jednocześnie tkaniny bardzo wytrzymałe. Osoby cierpiące na alergię oraz podrażnienie skóry powinny szczególnie zainteresować się materiałami nasączonymi prozdrowotnym ekstraktem z aloesu. Takie ekstrakty nanoszone są trwale i nie ulegają spieraniu. Na co dzień tego rodzaju poduszka do spania skutecznie pielęgnuje wrażliwą skórę oraz zapobiega rozwojowi bakterii, wirusów oraz pleśni. Dodatkowo, aloes wnika przez skórę i wzmacnia odporność organizmu. 

Poduszka do spania dla alergika – na jakie wypełnienia zwracać uwagę?  

Dla osób cierpiących na alergie idealne okaże się wypełnienie syntetyczne lub piankowe. Jeśli chodzi o wypełnienie syntetyczne to doskonałym przykładem jest chociażby włókno poliestrowe silikonowe, spiralnie skręcone w postaci puszystych i miękkich kuleczek. Taka poduszka jest sprężysta, lekka i idealnie dopasowuje się do kształtu głowy. Zapewnia właściwą cyrkulację powietrza i odprowadza wilgoć. Wskutek tego bakterie, roztocza i grzyby nie namnażają się.  

Warto dodatkowo zwracać uwagę na suwaki, dzięki którym możliwe jest regulowanie objętości poduszki. Syntetyczna poduszka do spania dla alergików ma jeszcze jedną, ważną zaletę. Można ją bez obaw prać w pralce nawet w wysokich temperaturach, a także wygodnie suszyć w suszarce bębnowej. Warto w szczególności zainteresować się poduszkami z certyfikatem OEKO-TEX oraz z atestem PZH w przypadku polskich wyrobów.  

Odpowiednie dla alergików są również poduszki do spania z wypełnieniem z termoelastycznej pianki memory (Visco). Ich główną zaletą jest to, że w inteligentny sposób dopasowują się do kształtu ciała, a następnie wracają do pierwotnego kształtu. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje specjalnie wyprofilowana poduszka do spania ortopedyczna.  

Artykuł sponsorowany.