Dlaczego materace dwustronne mogą być idealnym rozwiązaniem dla par?

Skompletowanie wyposażenia sypialni małżeńskiej może być sporym wyzwaniem dla partnerów. Jednym z ciekawych rozwiązań, które warto rozważyć, jest zakup materaca dwustronnego. Jakie zalety wiążą się z korzystaniem z podłoża do spania tego typu?

Jak zbudowane są materace dwustronne

Materace dwustronne to w wielu przypadkach doskonały wybór. Dzięki swojej konstrukcji są wszechstronne i mogą być używane na różne sposoby — w zależności od aktualnych potrzeb. Dwustronna konstrukcja pozwala na obracanie materaca. Dzięki temu ciężar ciała osób śpiących się równomiernie rozkłada. Takie użytkowanie  ogranicza zużycie i wydłuża żywotność materaca. 

Materace dwustronne znajdziesz w sklepach w wielu różnych wariantach. Hilding Rock&Roll to idealna propozycja dla miłośników miękkiego i stabilnego podłoża do spania. Wypełnienie piankowe zapewnia optymalną elastyczność punktową. Jednak również dla miłośników wkładów sprężynowych znajdą się materace dwustronne. 

Czy materac dwustronny to zawsze dobry wybór?

Zakup materaca dla par, który można wykorzystywać dwustronnie to z reguły dobry sposób na stworzenie środowiska snu dopasowanego do indywidualnych potrzeb. Należy jednak liczyć się z tym, że niektóre modele tego typu są droższe niż tradycyjne materace jednostronne. Poza tym nie jest to najlepsze rozwiązanie dla par, których upodobania i wymagania znacznie od siebie odbiegają. Wówczas korzystniejszą alternatywą, pozwalającą na bardziej precyzyjne dostosowanie twardości, będzie kupno dwóch osobnych modeli i dodatkowego materaca nawierzchniowego. 

Dobór materaca dwustronnego to dobry pomysł również w kontekście wyposażenia pokoju młodzieżowego. Model taki, jak Hilding Breakdance, z pewnością posłuży nastolatkowi przez wiele lat. Wraz ze wzrostem użytkownika i zmianą wagi jego ciała, będzie można po prostu przewrócić materac na drugą stronę. 

Jaka twardość jest odpowiednia?

Aby kupić komfortowy materac dwustronny dla par, należy dobrze przeanalizować kwestię tego, jaki stopień twardości sprawdzi się najlepiej. Warto wziąć pod uwagę w szczególności wagę ciała partnerów. Osoby o niższej masie ciała powinny wybierać miękkie materace. Zależność kształtuje się następująco: im wyższa waga, tym twardszy powinien być materac. 

Warto też zwrócić uwagę na pozycję, w jakiej śpią partnerzy. Osoby śpiące na boku zazwyczaj lepiej czują się, śpiąc na miękkim i sprężystym podłożu do spania. Materac musi stabilizować efektywnie cały kręgosłup i jednocześnie zapobiegać nadmiernemu naciskowi na newralgiczne punkty, takie jak ramiona i biodra. 

Materace dwustronne mogą być świetnym wyborem dla sypialni małżeńskiej. Zawdzięczają to swojej elastyczności, uniwersalności i żywotności. Wybór konkretnego modelu zależy od indywidualnych preferencji partnerów, ich wagi i pozycji do spania. Warto rozważyć wszystkie za i przeciw, aby podjąć najlepszą decyzję.