Jak urzadzic mala sypialnie?

Artykuł przedstawia wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa używaj go zgodnie z instrukcją lub etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą.


Bardzo wiele osób mieszkających w blokach mieszkalnych lub niewielkich domkach skarży się na małą, niekiedy wręcz klaustrofobiczną sypialnię. Nie warto się jednak zniechęcać małym metrażem! Niewielką przestrzeń jak najbardziej można udekorować funkcjonalnie i stylowo. Przedstawiamy kilka cennych rad, które pomogą mądrze zaaranżować miejsce naszego odpoczynku.

Od czego zacząć dekorowanie małej sypialni?

Każdy remont, nawet ten najmniejszy, należy zacząć od sporządzenia planu poglądowego. To właśnie on pozwoli nam dopasować rozmiar łóżka do powierzchni sypialni oraz wstępnie zaplanować ułożenie innych, potrzebnych mebli. Na tym etapie warto również zastanowić się, jakie funkcje ma pełnić to pomieszczenie – czy ma być jedynie miejscem odpoczynku, czy może musimy w nim zmieścić także małe biuro. Takie działanie pozwoli na prawidłowy wybór oświetlenia, które nie powinno być zbyt ostre nad łóżkiem. Przy biurku musi z kolei zapewnić światło zgodne z wymaganiami ergonomicznymi. W przypadku konieczności przechowywania w sypialni dużej ilości rzeczy, warto rozważyć optymalizację przestrzeni decydując się na wiszące półki lub łóżko wyposażone w wysuwane szuflady.

Jakie rozwiązania wykorzystać podczas aranżacji małej przestrzeni?

Po wykonaniu i zaakceptowaniu wstępnego planu, należy wziąć pod uwagę kilka trików pomagających optycznie powiększyć pomieszczenie. Jednym z najczęściej stosowanych jest użycie jasnych kolorów, zarówno w przypadku ścian, jak i mebli. Jeśli nie jesteście fanami bardzo prostych i minimalistycznych wnętrz, można zdecydować się na tapetę w pasy lub zastosowanie ciekawych, wypukłych kompozycji. Świetnym wyborem mogą okazać się kasetony, które nadają wnętrzu szyku i elegancji. Kolejnym, bardzo często wykorzystywanym rozwiązaniem jest udekorowanie pokoju dużą ilością luster. Nadają one głębi pomieszczeniu, ale mogą okazać się bardzo niepraktyczne pod względem czyszczenia. Na małych przestrzeniach zdecydowanie sprawdza się powiedzenie “co za dużo to niezdrowo”. Bardzo rzuca się w oczy nadmiar dodatków stojących w zasięgu wzroku, dlatego lepiej zdecydować się na stonowane akcesoria w niewielkich ilościach.

Mała sypialnia może być wygodna

Podstawą do pokochania małej przestrzeni jest jej wygoda i funkcjonalność. Jednym z elementów zapewniających komfort jest odpowiedni materac – dzięki niemu nawet najmniejsza sypialnia może zamienić się w królewską komnatę. Hilding Pasodoble to bardzo dobrze oceniany materac kieszeniowy o właściwościach prozdrowotnych. Jego konstrukcja zapewnia solidne wsparcie każdej partii ciała zapewniając spokojny sen. Idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie są pewne co do idealnego poziomu twardości, może okazać się materac piankowy SleepMed Supreme.  Innowacyjna pianka wykorzystana do jego wypełnienia pod wpływem ciepła przyjmuje kształt ciała użytkownika. Obie propozycje są dostępne w wielu rozmiarach, dzięki czemu można dopasować powierzchnię materaca do swoich potrzeb oraz możliwości związanych z wielkością sypialni.

Skorzystanie z kilku prostych trików może sprawić, że nawet tak mała przestrzeń będzie niesamowicie komfortowa. Połączenie wygodnego materaca, mądrze rozplanowanego rozłożenia mebli oraz minimalistycznych, nienarzucających się rozwiązań może sprawić, że nawet mała sypialnia nabierze charakteru i stanie się jednym z ulubionych pomieszczeń w domu.

Artykuł powstał w oparciu o porady z Deko-Rady.pl: https://deko-rady.pl/sypialnia/mala-sypialnia-bloku-30-aranzacji-nowoczesnych-malych-sypialni_23136

 

Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.